Під час сутичок між демонстрантами та поліцією, які сталися біля будівлі парламенту Македонії і всередині самого парламенту ввечері у четвер, 27 квітня, було поранено 77 осіб. Як повідомляє агентство AP з посиланням на дані поліції, серед поранених – 22 поліцейських та троє македонських депутатів.
#UN nasilje u Makedoniji smatra neprihvatljivim https://t.co/byQK3MGeak #Makedonija #nasilje pic.twitter.com/VPexDmhBqF
— ANADOLU AGENCY (BHS) (@aa_balkans) 28 квітня 2017 р.
Демонстранти, багато з яких – прихильники колишнього прем'єр-міністра Македонії Ніколи Груєвскі, прорвали кордони поліції та увірвалися до будівлі парламенту після того, як соціал-демократи та партії, що представляють албанську нацменшину, обрали нового голову парламенту – етнічного албанця Талата Джафері. Під час сутичок у парламенті був поранений лідер соціал-демократів Зоран Заєв і кілька його однопартійців.
#Makedonija: neredi u Sobranju, makedonskom parlamentu. Bilo je i krvavih glava: https://t.co/74ezBv3ppR #Sobranje #Skopje #Skoplje pic.twitter.com/XXoHB5zTGT
— DW (BiH) (@dw_bhs) 28 квітня 2017 р.
Згодом президент Македонії Гьорге Іванов виступив із телезверненням, у якому закликав до спокою та "зваженої та відповідальної поведінки". Прояви насильства під час протестів засудили в Європейському Союзі. "Ми засуджуємо сьогоднішні атаки на членів парламенту в Скоп'є. Акти насильства у парламенті є цілковито неприйнятними", – наголосила, зокрема, верховна представниця ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні. З аналогічними оцінками подій у столиці Македонії виступив і єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнес Ган (Johannes Hahn), який у своєму Twitter наголосив, що насильству "не місце в парламенті".
Video: protestētāji ieņem parlamenta ēku #Skopje #Maķedonija. no @astroehlein pic.twitter.com/LigM1V7O62
— breaking.lv (@BreakingLv) 28 квітня 2017 р.
Глибока політична криза в Македонії триває з грудня минулого року. Політична сила екс-прем'єра Груєвскі виграла вибори взимку, проте не змогла відновити коаліцію та призначити уряд. Зокрема, правляча консервативна партія та соціал-демократи не можуть домовитися щодо вимоги запровадити албанську як другу офіційну мову.