30 листопада у результаті розгону мирної акції на Євромайдані представники спецпідрозділу «Беркут» застосували силу проти польського журналіста Томаша Пьєчала і керівника однієї з польських компаній Яцека Заброского. Пьєчал наголосив: «Вони били нас дуже агресивно, не звертаючи уваги на те, що там були літні люди і студенти, насправді діти. Били палицями, з усієї сили».
За словами журналіста, він теж отримав кілька ударів по голові від силовиків.
Данському журналістові Йоханнесу Вамберг Андерсену у ніч на 30 листопада після розгону київського євромайдану міліція перешкоджала вести йому відеозйомку та завдавала ударів по голові.
"Я прийшов додому, виклав відео і ліг спати. До лікарів не звертався, але у мене явні симптоми струсу мозку. До міліції я теж не звертався, бо не бачу сенсу", – зазначив Адерсен.
Польський журналіст Павел Пеньонжек (Pawel Pieniążek) постраждав під час сутичок на Банковій. Під час висвітлення подій біля Адміністрації президента йому дісталося від беркутівців щонайменше 10 ударів по голові.
«Можна вдягтися як середньовічний рицар, але якщо захочуть побити, то поб’ють. Уже навіть бронежилети закликають одягати. Однак вибачте, це не лише проблема журналістів: не можна бити людей загалом – чи це журналіст, який виконує свою роботу, чи це демонстрант, який агресивно поводиться», – заявив в інтерв’ю Тиждень.ua Пеньонжек.
21 січня кореспондент російського телеканалу РЕН ТВ Станіслав Григор'єв постраждав від вибуху світлошумової гранати на вулиці Грушевського в Києві. Кореспондент був поранений під час запису репортажу. Під ним вибухнула світлошумова граната.
Фотокореспондент газети The New York Times, майстер художнього фоторепортажу з США Джозеф Сивенький постраждав під час штурму Банкової.
Мене поранило осколком в обличчя після вибуху, який стався прямо переді мною, коли я висвітлював зіткнення біля Адміністрації президента на Банковій. Я не можу сказати точно, що це було, але я підозрюю, що це був шматок шумової гранати або газового балончика. В лікарні мені його видалили і наклали шви», – заявив він.
"Ми стояли між колонами українського спецназу і протестувальниками, щоб зробити репортаж… Спочатку один дубль, потім другий і, нарешті, вибух. Думаю, якщо б це була бойова, а не світлошумова граната, мені б точно відірвало б ногу", – заявив Григор'єв.
Лікарі у російського журналіста діагностували відкритий перелом ноги.
23 січня бійці “Беркуту” затримали у Києві режисера проекту Lenta.doc Андрєя Кісельова, що висвітлював заворушення в столиці за завданням редакції Lenta.ru. Кісєльов подзвонив з автозаку, розповівши про своє затримання. Як повідомив кореспондент, він супроводжував учасників протестних виступів. Вранці у середу він разом з активістами вирушив до автозаку із затриманими опозиціонерами. Бійці «Беркута» витягнули всю групу з машини. Кисельов розповів, що вони півтори години простояли на колінах на снігу. Також, за повідомленням, під час затримання він отримав рану на бровах і численні забої. Згодом його перевіряли на причетність до безладів у Києві в Оболонському райуправлінні міліції. Раніше в МВС заявили, що Кисельова затримали «у складі групи зловмисників», які, озброївшись бейсбольними битами, переслідували автобуси з бійцями спецпідрозділу «Беркут». Згодом, однак, участь журналіста у сутичках не підтвердилася.
25 січня постраждав спецкор "Комсомольской правды" Алєксандр Коц. Як повідомив він у своєму Facebook, йому в голову попав важкий невідомий предмет під час сутиски на Грушевського.
27 січня під час розгону Майдану в Черкасах постраждало двоє працівників польського каналу «Белсат». За повідомленням Спілки польських журналістів, двоє представників Спілки – Павло Боболович і Сергій Марчик були поранені «беркутівцями», а Юрія Висоцького затримали. Журналісти поїхали до Черкас, щоб взяти інтерв'ю в української колеги, громадської активісткиТетяни Чорновол. Обидва кореспонденти – громадяни Білорусі.
Серед постраждалих також російські журналісти: Євгеній Фельдман (фотокореспондент «Нової газети», влучили камінням у голову біля пам’ятника Лєніну), Дмітрій Сурнін (екс-головред газети «Мой район», влучила гумова куля), Зураб Джавахадзе (журналіст ИТАР-ТАСС і фотограф), Емін Калантаров (журналіст Lifenews, Москва, беркутівці пошкодили йому руку й розбили камеру).
Як повідомлялось, у Києві після різкого загострення протистояння між мітингувальниками і силовиками 19 січня кількість постраждалих журналістів різко збільшилась. Чергова хвиля нападів на співробітників ЗМІ почалась під час штурмів ОДА у регіонах. За цей час у Києві і регіонах постраждало понад 60 журналістів.
Нагадаємо, ще понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві та попередініх подій Євромайданів.