Під час атаки на ще одну місію ООН в Афганістані загинули 9 осіб

3 Квітня 2011, 09:27

Афганська влада заявляє, що до безладів підбурюють таліби, які хочуть скористатися ситуацією в своїх інтересах.

Приводом для масових маніфестацій, що спалахнули в кількох афганських провінціях, став вчинок американського пастора, який спалив Коран.

Гнів афганців обрушився в першу чергу на представництва ООН. У п'ятницю жертвами нападу на місію Організації в Мазарі-Шаріфі стали 14 осіб, а серед постраждалих опинився і громадянин Росії– голова місії ООН в цьому районі.

Напередодні президент Румунії Траян Бесеску та МЗС Румунії підтвердили загибель румунського громадянина під час нападу в п'ятницю на представництво ООН в Мазарі-Шаріфі. Румунська експерт у галузі міжнародних відносин Філарет Моцко працював у ряді місій ООН в Таджикистані, Киргизії, Росії та інших регіонах.

Поліція заарештувала близько 30 осіб, підозрюваних у нападі; серед них, як повідомляється, і організатор акції.

Втім, як заявив глава Місії ООН по сприянню Афганістану Стефан де Містура, який прибув у республіку для того, щоб розібратися в події, напад на представництво ООН в Мазарі-Шаріфі не змусить організацію "відмовитися від присутності і активних дій у даній країні в цей складний і вкрай відповідальний період".

За його словами, іноземні співробітники представництва будуть переведені для роботи до Кабула. Цей захід тимчасовий. Він діятиме до тих пір, поки не зроблять ремонт офісу ООН в Мазарі-Шаріфі.

А в Кабулі вранці в суботу бойовики атакували базу НАТО – атака була відбита, поранення отримали троє військовослужбовців. Відповідальність взявна себе рух «Талібан».