Під час акції протесту у Чилі затримали 250 студентів, близько 50 – поранені

7 Жовтня 2011, 09:36

Як повідомила в четвер місцева влада, 250 молодих людей були затримані, поранення отримали близько 30 карабінерів і 15 цивільних осіб, в тому числі чилійських та іноземних журналістів. Головна маніфестація пройшла в столиці Сантьяго всього через кілька годин після того, як студенти перервали переговори з урядом, назвавши його позицію непримиренною.

Між тим застосування сили співробітниками правоохоронних органів викликало негативну реакцію в суспільстві.

Як говориться в заяві Колегії журналістів Чилі, "міліцейське свавілля проти акредитованих журналістів являє собою серйозну загрозу не тільки для здійснення професійної діяльності, а й для системи демократичних інститутів в країні".

Представники "четвертої влади" відзначають, що дії карабінерів "нагадують похмурі часи національної історії", натякаючи на репресії періоду військової диктатури Аугусто Піночета. У свою чергу студенти заявили, що розгін останньої маніфестації став "одним з найжорстокіших і репресивних" за весь час.

Протести школярів і студентів в Чилі тривають з травня цього року. Вони вимагають, щоб уряд взяв фінансування навчальних закладів повністю в свої руки.

Бурхливу полеміку в чилійському суспільстві досі викликає закон про освіту, прийнятий ще в 1990 році буквально за один день до закінчення диктатури генерала Аугусто Піночета. Згідно з цим документом, фінансування безкоштовних навчальних закладів було передано у відання місцевих органів влади, що призвело до великого розриву в якості навчання в приватних і державних школах.

Студенти, у свою чергу, наполягають на введенні безкоштовної системи вищої освіти, вимагаючи скликати з цього питання загальнонаціональний референдум. Між тим, президент країни Себастьян Піньєра вважає "неможливим зробити безкоштовною освіту для всіх", як того вимагають студенти. На його думку, уряд зобов'язаний гарантувати безкоштовний доступ до освіти лише тим, хто цього найбільше потребує.

Активні масові протести студентів у Чилі почалися цього літа. Зокрема, у серпні під час так званого "каструльного бунту" у сутичках з поліцією постраждало понад 40 осіб.