Під будівлею СБУ почалася акція на підтримку Стерненка

18 Травня 2020, 10:32

Близько 200 людей зібралися на акцію підтримки Сергія Стерненка, якого повісткою викликали до Головного слідчого управління СБУ. Про це 18 травня повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

 

 

Активісти тримають в руках саморобні плакати "Маю право на захист", "Руки геть від Стерненка", "Де справедливість?" тощо. 

 

 

На підтримку Стерненка також на акції грає діджей Топольський. 

 

Сам Стерненко прийшов приблизно о 9:40 і заявив, що досі не знає, в якому статусі його викликає СБУ (свідок, потерпілий або підозрюваний). Після чого під скандування: "Аваков – чорт", – зайшов всередину. Після цього протестувальники запалили фаєри та димові шашк

Будівля СБУ перебуває під посиленою охороною Національої гвардії та Національної поліції, але сама акція відбувається мирно.

 

Нагадаємо, 24 травня невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

Стерненко розповів у інтерв'ю Тиждень.ua про напади на активістів Одеси, звинувачення в убивстві і пропозиції піти в політику.