Pfizer планує тестувати трьохдозову схему проти Дельти

Суспільство
9 Липня 2021, 19:00

Pfizer і BioNTech оголосили про розробку підсилювачу до вакцини від Covid-19, призначеного для штаму Дельта через його високі показники заражуваності та ріст захворювань у США. Як заявляють, незабаром компанії будуть вимагати дозволу США на введення третьої дози вакцини.

Клінічні дослідження можуть розпочатися вже в серпні за умови схвалення регуляторних органів. Керівники Pfizer та BioNtech неодноразово заявляли, що людям, швидше за все, знадобиться третя доза протягом 12 місяців після повної вакцинації через небезпеку зниження рівня антитіл у вакцинованих через 6-12 місяців.

"Як видно з фактичних даних, оприлюднених Міністерством охорони здоров'я Ізраїлю, ефективність вакцини знизилася за шість місяців після вакцинації, в той же час, що варіант Delta стає домінуючим варіантом у країні", – йдеться в письмовій заяві компаній .

Натомість кандидат біологічних наук Дмитро Демаш у коментарі Тижню зазначив, що Американський центр контролю захворюваності (CDC) нещодавно заявив, що наразі таке рішення є недоцільним і дві дози можуть цілком забезпечити нормальний захист від Covid-19 та його нового штаму. 

“У Pfizer можуть бути цілком і власні комерційні мотиви: продати три дози – це в півтора рази більше доходу. Це лише моя думка, але дані, які наразі є по світу, вказують на те, що дві дози Pfizer захищають на належному рівні”, – пояснив науковець.

Читайте також: Новий штам COVID-19 “Дельта”. В чому його небезпека для України

Також Дмитро Демаш зазначив, що зараз йде дослідження Johnson & Johnson стосовно доцільності використання двох доз цієї вакцини, але також поки не оприлюднено жодних даних стосовно ефективності такого рішення.

У заяві йдеться про те, що хоч Pfizer є високоефективною вакциною проти Дельти у запобіганні важким захворюванням та смерті, він не захищає настільки ж добре від легких захворювань та зменшення рівня заражуваності, стверджують вчені.

Дмитро Демаш відзначив, що поки Дельта поширюється недостатньо довгий період часу, аби вже робити висновки стосовно потрібного рівня захисту: “Поки що для боротьби зі штамом Дельта досить звичайного протоколу вакцинації. В тій же Британії, де купа народу вакциновано AstraZeneca, але є і Pfizer, і Moderna, є зріст заражень, але госпіталізації на доволі низькому рівні. Поки регуляторні органи вважають, що якщо люди хворітимуть у легкій формі і не займатимуть ліжкомісця та ШВЛ, існуючого рівня захисту вже достатньо”.

На отримання паспорту вакцинації поки побоювання Pfizer та BioNTech ніяк не впливатиме, адже рішення зараз на етапі заяви, каже експерт. Третя доза буде впроваджуватись лише якщо ЕМА затвердить такий протокол. У заяві йдеться, що Клінічні дослідження можуть розпочатися вже в серпні за умови схвалення регуляторних органів, зазначають компанії.

Нещодавно директорка CDC Рошель Валенські, повідомила, що близько 1000 округів США мають щепленними від Covid-19 менше 30% населення. Агентство вже спостерігає зростання рівня зараження у цих районах через подальше поширення штаму Дельта.

Читайте також: Доісторична епідемія, довгий ковід та «Дельта» – огляд наукових статей про коронавірус