Петренко: Серед суддів КСУ є конфлікт інтересів

16 Квітня 2015, 12:17

Низка суддів, які розглядіють відповідність Конституції норм закону про люстрацію, у 2010 році ухвалювали рішення про зміну основного закону. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає кореспондент Тиждень.ua з зали засідань суду.

«Наразі наявний конфлікт суддів, адже шестеро з присутніх у залі у 2010 році ухвалювали рішення про скасування Конституції», – наголосив міністр.

На його думку, скасування закону вигідне насамперед представникам колишньої влади.

«Скасування закону про люстрацію вигідне в першу чергу колишній Партії регіонів, нинішньому «Опозиційному блоку». Варто подивитися на матеріали справи. По-друге, (вигідне – Ред.) судовій системі, яка як опирається очищенню. Дуже хочеться сподіватися, що розгляд справи піде законним, конституційним шляхом», – додав Петренко

Нагадаємо, Петренко також заявив, що КСУ не розуміє позиції Венеціанської комісії.

Нагадаємо, суд розглядає клопотання Верховного суду та 47 нардепів стосовно визнання неконституційними низки норм закону "Про очищення влади".

Як повідомлялося, Конституційний Суд заявив про тиск через розгляд закону про люстрацію.

Як відомо, у вересні 2014 року Верховна Рада після кількох невдалих спроб проголосувала в цілому за закон "Про очищення влади". 16 жовтня, закон про люстрацію набув чинності.

Нагадаємо, що Венеціанська комісія підтримала український закон про люстрацію, але розкритикувала його.

Як повідомлялося, Міністерство юстиції утворило робочу групу з доопрацювання закону «про очищення влади».