Петер Гут: “Нинішня федеральна передвиборча кампанія в Німеччині приречена на провал”

Світ
29 Липня 2021, 19:47

"Так, коли йдеться про захист клімату і, як завжди, про діджиталізацію – всі одностайні. Але про те, як саме це мало би реалістично працювати, ніхто нічого казати не хоче. Ніякої конкретики, бо у цьому новому, фрагментованому, різноманітному партійному ландшафті потенційна перемога більше, ніж будь-коли досі, полягає у здобутті центру. Той, хто занадто протистоятиме мейнстриму, врешті лишиться з порожніми руками. Так передвиборча кампанія 2021 року за своєю суттю стає порпанням у всьому підряд і водночас найбільшим і найганебнішим скиглінням у новітній історії Німеччини", – йдеться в матеріалі.

 

Читайте також: Die Welt: "Німеччина розправляється зі своїми останніми ідеалістами"

 

Петер Гут переконаний, що передвиборча кампанія полягає, зокрема, у вдалому використанні партіями моменту для своїх тематичних акцентів. Водночас у Німеччині спостерігається тенденція звинувачувати політиків в "інструменталізації" того чи іншого інциденту.

 

"Потенційно значна подія, що могла би переламати хід виборчої кампанії – потоп століття, який міг би вплинути на її сенс, – тепер швидко блокується. Мовляв, не можна "інструменталізувати" жертви стихійного лиха, а з повені робити передвиборчу тему", – зазначає автор.

 

На думку Гута, пропонувати "Зеленим" не братися за їхню основну тему – приблизно те саме, що забороняти "Вільній демократичній партії" (єдиній успішній партії, що отримує двозначні відсотки підтримки в опитуваннях) критикувати коронавірусну політику уряду, бо це також інструменталізація жертв. Журналіст наголошує, що люди, які втратили близьких і все майно, мають право на обговорення причин (а також кризового менеджменту) стихійного лиха, щоб за можливості не допустити повторення подібного.

 

Читайте також: Німеччина: запит на єдність

"Що спричинило біду – погода, клімат чи все разом? Де аргументи "за" чи "проти"? Що про це думають партії, який план дій вони пропонують? Все це було б добре обговорити на конкретних прикладах", – пише Гут.

 

Більше читайте в матеріалі Die Welt "Все це втрачений час" у №30 Тижня.