Перший запуск приватного космічного корабля скасовано за півсекунди до старту

19 Травня 2012, 18:55

За словами директора SpaceX, запуск було зупинено за 0,5 секунди до планового часу старту, коли працювали вже всі дев’ять двигунів першого рівня  корабля  Falcon 9, який мав доправити на МІжнародну космічну станцію капсулу  Dragon. Вісім двигунів  працювали як належне, а в одному бортовим комп’ютер було зафіксовано підвищення тиску.

Зі слів директор, техніки вже сьогодні, 19 травня, розпочнуть перевірку двигуна, і в разі крайньої потреби, розберуть його.  На випадок необхідності замінити несправний двигун, президент SpaceX повідомила, що це потребуватиме двох днів роботи. З її слів, на космодромі мису Канаверал вже знаходиться інша ракета Falcon 9, двигун якої можна використати.

«Ми розглядаємо таку можливість… Ми встигнемо відвезти ракету до ангару та вивести назад на старт майданчик до 22 числа», – повідомила Шотвелл.

Нагадаємо, американська компанія, відома як SpaceX, або повністю Space Exploration Technologies Corp., сподівається зі своїм космічним кораблем Falcon 9 стати поруч із ліченими урядами держав, кораблі яких літали до Міжнародної космічної станції, та отримати прибуток в $1,6 млрд.  Досі до неї діставалися тільки космічні апарати, створені державними космічними програмами США, Росії, Японії і Євросоюзу.

Читайте також: Не зупинятися: приватна компанія на шляху до Міжнародної космічної станції

Як повідомлялось, США наприкінці минулого року остаточно закрили програму пілотованих багаторазових кораблів типу Space Shuttle.

Читайте також: Кінець програми Space Shuttle і занепад сучасної цивілізації

Позначки: