Перший Посол України в РФ: “Росії Україна необхідна. Без неї вона не почувається імперією”

Суспільство
12 Січня 2022, 18:47

Перший Надзвичайний та Повноважний Посол України в Росії Володимир Крижанівський в інтерв'ю Тижню розповів, чому Росії так принципово повернути Україну. За його словами, кожна імперія була сюзереном (Велика Британія, Франція, Іспанія) і мала васалів, а Росія як сюзерен має значно менше можливостей, ніж інші країни. На відміну від Росії, інші країни розвивалися не такими шляхами, до того ж мали набагато менші території.

"Росія ж володіла величезною площею і значними корисними копалинами. І це давало їй змогу впродовж багатьох століть розвиватися екстенсивно. Вона як сюзерен не набувала потенції, на відміну від Франції, Англії, менше Іспанії. Росії як центру, сюзерену імперії, потрібні були периферії. Особливо такі, як наша держава, з великою промисловістю", – пояснив Володимир Крижанівський.

"Росії Україна необхідна. Без неї вона не почувається імперією", – сказав перший Посол.

Читайте також: СРСР як Російська імперія. Чим була радянська Україна?

Також Крижанівський згадав слова американського політолога Збіґнєва Бжезінського, який стверджував, що без зміни політики щодо України, Росії не стати демократичною країною:

"Збіґнєв Бжезінський, який був хорошим аналітиком і хотів Росії добра, адже через своє слов’янське походження розумів її краще за будь-якого американця, казав, що вона не може бути демократичною й заможною, якщо не матиме Україну за рівноправного партнера. Це лакмусовий папірець, а все інше похідне. Але Москва не хоче бачити Київ рівноправним партнером".

Повну розмову читайте на сторінках №2(738) Тижня.
Автор:
Тиждень