На другому місці ICTV з 39 матеріалами. На третьому – Інтер (38 матеріалів), на четвертому – телеканал "Україна" (30 матеріалів), на п’ятому – "1+1" (28 матеріалів), на шостому – СТБ (23 матеріали), на сьомому – 5 канал (23 матеріали), на восьмому – Новий канал (18 матеріалів).
"На звітному тижні липня кількість таких матеріалів стала рекордною за півріччя. Значну частину їх становило висвітлення каналами подій, пов’язаних із ухваленням мовного закону, акцій протесту з цього приводу", – йдеться у повідомленні.
Крім того, на звітному тижні липня різко зросла загальна кількість замовчаних телеканалами тем. "Це пояснювалося надзвичайною активізацією подій політичного життя, пов’язаною з ухвалою на початку тижня мовного закону", – зазначає видання.
Так лідером з кількості замовчань важливих тем, думок, фактів або бекграундів знову став Перший національний – 213 подібних випадків.
На другому місці – ICTV (206 випадків), на третьому – Інтер (197 випадків), на четвертому – Новий канал (191 випадок), на п’ятому – "Україна" (191 випадок), на шостому – СТБ (188 випадків), на сьомому – 1+1 (184 випадки), на восьмому – 5 канал (177 випадків).
Читайте також: Віктор Янукович і засоби масової інформації: балансування по лезу ножа
Серед примітних тем, які не були висвітлені є наступні:
– Президент Польщі передав слова підтримки Тимошенко;
– У вуличному опитуванні українці більше симпатизують опозиції, а при опитуванні в приміщенні – владі – соцопитування Центру Разумкова;
– В ОБСЄ готують резолюцію про політичні переслідування в Україні;
– Верховна Рада збільшила витрати на Генпрокуратуру на 174 мільйони;
– Співробітник СБУ затриманий при отриманні хабара в 7 мільйонів;
– Мовний закон є неприйнятним для кримських татар – глава Меджлісу;
– Вибори в Україні стануть тестом на демократію й легітимність влади – Freedom House;
– "Беркут" для розгону мітингувальників привезли до Києва, піднявши вночі по тривозі;
– Україна бере в китайців черговий кредит в 3,6 млрд доларів;
– У Львівському аеропорту, збудованому до Євро, вже протікає дах.
Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією "Телекритика" за підтримки USAID, наданої через "Інтерньюз Нетворк".