Перший міністр Шотландії анонсувала свій візит до Брюсселя

28 Червня 2016, 17:46

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що планує відвідати 29 червня Брюссель, щоб зустрітися з керівним складом Європарламенту. Про це вона повідомила 28 червня, виступаючи у вівторок в шотландському парламенті.

«Завтра (29 червня – Ред.) я зроблю візит до Брюсселя, щоб викласти позицію Шотландії і її інтереси», – сказала вона.  

«Не дивлячись на все це, я маю намір, абсолютно маю намір зберегти відносини Шотландії з ЄС і її місце (в ЄС – Ред)», – додала Стерджен.

Читайте також: Шотландія може накласти вето на вихід Британії з ЄС – перший міністр

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців. Згодом Нікола Стерджен заявила про намір негайно почати переговори з Брюсселем, аби знайти рішення про продовження членства Шотландії в Євросоюзі попри результат на референдумі. Також шотландський лідер говорила, що в разі, якщо Шотландію будуть змушувати покинути ЄС, необхідно буде провести ще один референдум про незалежність.