Перший фестиваль ГогольFest цього року відбудеться в Херсоні

13 Серпня 2020, 17:47

Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest відбудеться 4-6 вересня у Херсоні за сприяння Агенції США з міжнародного розвитку USAID. Про це повідомили організатори заходу.

 

 

13 серпня об 11.00 на Трофейному мосту  в Херсоні відбулася прес-конференція за участі організаторів фестивалю Dream ГогольFest, місцевих координаторів, міської, обласної влади та медіа. 

 

 

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв наголосив, що можливість проведення фестивалю в Херсоні була для громади давньою мрією. Він і сам неодноразово був на ГогольFest в попередні роки в Києві.

 

«Дуже важливо, що ми задіюємо велику кількість людей, які проживають в Херсоні, і вони також організовують цей проєкт», – почав захід директор фестивалю ГогольFest Максим Демський.

 

Координаторка  ГогольFest в Херсоні Світлана Білоброва  висловила підтримку від всієї команди Urban Cad, які є однією із основних локацій Dream ГогольFest: «Ми хочемо, щоб жити в Херсоні було добре вже сьогодні, а не лише завтра»

 

Куратор театральної програми та міжнародних зв’язків Андрій Палатний привідкрив завісу й щодо  особливих  подій фестивалю: «Одна з ключових подій, яка відбудеться—це опера «IYOV», яка увійшла в десятку найкращих опер світу за версією міжнародного журі і була вибрана з-поміж 500  опер з усього світу. І це зробили наші українці!».

 

Максим Демський розповів про  перфоманс-відкриття, який стане одним із найнеординарніших в Україні.

 

«4 вересня о 21.00 на мосту буде побудована велика сцена, вона буде  у вигляді корабля. Називатись перфоманс буде «Корабель пливе» — це однойменний фільм Фелліні. Даний проект буде направлений на воду—глядач, який буде спостерігати за дійством буде добиратися на човнах, байдарках, плотах».

 

 

Директор фестивалю ГогольFest також із оптимізмом каже, що пандемія принесла і свої плюси. Перш за все, багато фестивалів країни переосмислили свою концепцію, знайшли нові нестандартні підходи до проведення заходів. По-друге, низка українських гуртів, які майже завжди на іноземних гастролях— залишилися в Україні. Зокрема, гурт Dakha Braha братиме участь у перфомансі-відкритті у Херсоні.

 

«Dream можна розпізнавати в двох значеннях – як сон і мрію. І цей шлях від сна до мрії, цей кордон через Дніпро, міст як роздоріжжя. Ми обираємо сон, певну примарність  чи мрію, яка реалізується?» — завершує Максим Демський.

 

Всі події Dream GogolFest відбуваються згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з введенням карантинних обмежень.

 

 Довідка:

 

ГОГОЛЬFEST—міжнародний мультидисциплінарний фестиваль. За час існування, з 2007 по 2019 рр. ГОГОЛьFEST відвідали 575 тим.глядачів, на 13 локаціях, у 3 містах  відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу. Цьогоріч ГОГОЛЬFEST увійшов у 20 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл.

 

Контакти:

 

Марія Мороз ,PR Херсон, Dream ГОГОЛЬFEST marusja.moroz@gmail.com 097 241 91 56

 

Ганна Матвіїшина, PR-директорка ГОГОЛЬFEST amatviishyna@gmail.com 067 684 84 05

 

Аіда Юнусова, керівник відділу комунікацій ГОГОЛьFEST aida.yunusova@gmail.com 

 

063 828 17 32

 

Офіційний сайт: gogolfest.org [оновлюється]

 

Сторінки у FB: головна сторінка фестивалю  ГОГОЛЬFEST

 

сторінка Dream ГогольFest у Херсоні Dream ГогольFest 

 

Instagram: gogolfest_org

 

А також наступні фестивалі 19-20 вересня Фастів FastFest ГогольFest та 3-4 жовтня Дніпро DniPRO ГогольFest.

102