Першу партію українських БТРів відправлять до Іраку у квітні

25 Березня 2011, 09:54

«За результатами випробувань представниками Республіки Ірак було підписано акт інспекції приймання військової техніки», – повідомила прес-служба, зауваживши, що стрільбові випробування пройшла кожна друга прийнята машина.

Відвантаження даної партії військової техніки для відправлення до Іраку заплановано на квітень поточного року.

Крім цього, іракська сторона прийняла машини технічного обслуговування і тренажери для підготовки екіпажів БТР-4.

Основним субпідрядником з виконання даного контракту є Казенне Підприємство «Харківське Конструкторське Бюро по Машинобудуванню ім. О.О.Морозова». Підрядниками КП ХКБМ є Казенне підприємство «Харківське конструкторське бюро двигунобудування» і Державне підприємство «Завод ім. В.О.Малишева».

Нагадаємо, у січні повідомлялось, що перша поставка в Ірак бронетранспортерів БТ 4Е була зірвана. Поставку БТРів перенесли на кінець лютого цього року. У цьому випадку іракці поки не говорять про компенсацію, однак, Багдад вже зажадав збільшити першу партію БТР, з 11 до 26 машин. 

Згідно із замовленням конструкторне бюро має поставити до Іраку 270 лінійних БТР-4, 80 командирських, 30 штабних, 30 медичних та 10 ремонтно-евакуаційних, київський «Антонов» – 6 легких транспортних АН 32Б. Цей контракт став продовженням участі України у миротворчій місії в Іраку, а суму угоди оцінювали в 2,4 млрд доларів. Пізніше повідомлялось, що вартість контракту складає 457 млн доларів.

Пізніше повідомлялося, що Ірак виставив Україні штраф на суму 165 тисяч доларів за зрив контракту по поставці літаків АН-32Б.

Позначки: