Першому національному загрожує банкрутство через «японські гроші»

Акценти
15 Листопада 2012, 13:49

Як стало відомо профспілці, Міністерство фінансів подало позов на НТКУ і вимагає від державного телеканалу сплати 25 мільйонів гривень. Ці кошти повинні піти на погашення кредиту, наданого НТКУ ще 1996 році з державного бюджету в межах співпраці України і Японії.

На думку профспілок, саме через це керівництво НТКУ відмовилось від святкування Дня працівників радіо, телебачення і зв'язку. Працівники Першого національного просять українські ЗМІ звернути увагу на ситуацію на телеканалі.

Колишній президент НТКУ Олександр Савенко підтвердив, що японський кредит сумою $13,5 млн взяли 1996 року.

ЗМІ повідомляли, що кредитні кошти мали витрачатися на закупівлю технічного обладнання, яке зараз є вже застарілим.

За словами генерального директора телекомпанії Єгора Бенкендорфа, це питання буде виріше найближчим часом. Згідно з домовленостями частину так званого «японського кредиту» мала сплатити НТКУ за рахунок власних коштів, а частину – Міністерство фінансів в рамках фінансування державних телерадіокомпаній.

«Серед безлічі інших боргів, що дісталися в спадок від моїх попередників, знаходилася і частина кредиту, яка повинна була погашатися за рахунок коштів НТКУ, але протягом усього мого керівництва компанією ми планомірно знаходили кошти для погашення своєї частини кредиту і до кінця 2012 року плануємо погасити її повністю», – запевнив Бенкендорф.

Однак, за його словами виникли непорозуміння з іншою частиною згаданого кредиту, який мала відшкодувати держава.

«Формально схема погашення повинна була б виглядати наступним чином: Мінфін виділяє НТКУ необхідну суму з державного бюджету і вказує, на що саме повинні піти ці кошти, а НТКУ після фактичного отримання цієї суми повертає її назад в державний бюджет. Така схема повернення була спочатку визначена у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України. Замість цього, в результаті непорозуміння, держава через суд фактично повісила другу частину кредиту знову ж на НТКУ, додала до цієї суми пеню і вимагає повернення цих коштів вже найближчим часом», – пояснив гендиректор телекомпанії

Сума, яка може бути стягнена з НТКУ, за його словами, перевищує 23 мільйони гривень. Виділити таку суму НТКУ не може.

«А примусові заходи щодо її стягнення попросту зупинять роботу телекомпанії. Враховуючи, що протягом всіх останніх років ми зустрічали постійну підтримку уряду і Мінфіну зокрема, які допомагали нам у вирішенні практично всіх питань, пов'язаних з діяльністю НТКУ, ми сподіваємося, що дана проблема також вирішиться з максимальним урахуванням наших можливостей», – розповів Бенкендорф.

Як повідомлялось, робота телеканалу "Euronews Україна", редакція якого розташована в Ліоні (Франція), може бути припинена через фінансову заборгованість української сторони.

На сьогодні заборгованість каналу становить 30,5 млн грн, і, на думку експертів, вона навряд чи буде погашена до кінця 2012 року.

Нагадаємо, у квітні Кабінет Міністрів пропонував Верховній Раді збільшити витрати Державного комітету телебачення й радіомовлення на функціонування україномовної версії телеканалу Euronews на 154,6 млн гривень.

89