Першого заступника міського голови Ірпеня спіймали на корупції

1 Липня 2017, 15:25

Перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.

"Перший заступник Ірпінського міського голови, будучи суб’єктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», на початку року придбав у власність квартиру в Ірпінському регіоні, вартість якої перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня поточного року", – йдеться у повідомленні.

Зазначаєтья, що у порушення вимог статті 52 вищевказаного Закону, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не вніс взагалі.

"Матеріали та протокол скеровано до суду для розгляду по суті. Робота прокуратури Київської області на цьому напрямку триває", – додали у прокуратурі.
 
Координатор кампанії Стеж за грошима Громадського руху ЧЕСНО Віта Думанська пояснила, що Дмитро Христюк придбав квартиру у січні 2017. У нього було 10 днів, щоб про це поінформувати НАЗК. Він же порушив строки подання повідомлення майже на півроку. За це передбачений штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За її словами, за невчасне подання відомостей про придбання квартири Христюк повинен сплатити штраф від 80 до 160 тисяч гривень.

"Проте, у правоохоронців мали б бути запитання до того, звідки у чиновника кошти на придбання квартири та автомобіля Тойота (придбаного у квітні) на загальну суму 960 тисяч гривень. У 2016 Христюк задекларував трохи більше 200 тисяч гривень доходу та 0 заощаджень", – додала Думанська.

Раніше Служба безпеки, прокуратура та поліція викрили на хабарі керівника одного з управлінь Полтавської облдержадміністраці.