Прибуття судна затрималося на день через неправильно оформлені документи. Судно привезло гуманітарний вантаж, у тому числі їжу та медикаменти – ці речі не потрапляють під дію торгового ембарго, накладеного на комуністичний острів Сполученими Штатами. Посилки були сформовані з пожертвувань і подарунків представників численної кубинської діаспори.
Передбачається, що тепер судно буде курсувати за маршрутом Маямі-Гавана щотижня.
Про прибуття судна з Маямі кубинські ЗМІ нічого не повідомляли, однак, незважаючи на відсутність офіційної інформації, деякі кубинці знали про майбутню подію.
Як відомо, в умовах діючих з початку 1960-х років економічних санкцій США проти Острова Свободи ряд морських компаній все ж відправляли свої судна із США на Кубу і раніше, проте з Маямі, що знаходиться в декількох сотнях кілометрів від Гавани, судна в останні десятиліття на Кубу не плавали, попри те, що Маямі вважається центром кубинської еміграції в США.
У 1996 році Конгрес США на додаток до економічного ембарго прийняв "закон Хелмса – Бертона" про санкції проти іноземних компаній, які торгують з Кубою. У серпні 2009 року США з ініціативи Обами призупинили на півроку дію цього закону. З тих пір президент США підписує указ про призупинення дії закону кожні півроку.
У травні 2011 року адміністрація президента США Барака Обами скасувала багаторічну заборону на в'їзд громадян Сполучених Штатів у Кубу.
Як повідомлялось, на початку року президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів забезпечити надання гуманітарної допомоги Республіці Куба, проте обсяги та терміни надання гуманітарної допомоги в указі не були вказані.