Перша в РФ потужна газова турбіна розвалилася під час випробувань – Reuters

18 Квітня 2018, 11:27

У Росії нова спроба запустити потужну газову турбіну провалилася. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в енергетичній галузі, ознайомлені з підсумками випробувань.

 

Зазначається, що модернізована газотурбінна установка 110М розвалилася під час випробувань та відновленню не підлягає.

 

Зокрема, випробування проходили на заводі Сатурн, що входить в держкорпорацію Ростех, в Рибінську.

 

За словами одного з джерел, спроба запустити турбіну пройшли у грудні 2017 року, однак під час випробувань "турбіна розвалилася".

 

"Її намагалися відновити до березня, але не вийшло", – сказав він.

 

Водночас друге джерело відзначило, що турбіна не підлягає відновленню.

 

“Вона розвалилася на випробуваннях. Немає турбіни, все", – сказав він.

 

Крім того, третє джерело стверджує, що наразі турбіну планують відновити до лютого наступного року.

 

Так, влада РФ включила доопрацювання російської турбіни 110 у програму імпортозаміщення, розраховуючи закрити локальний попит вітчизняним обладнанням.

 

"Проектом займається спільне підприємство держенергохолдингу Інтеррао, корпорації Роснано і Сатурна, які ще створили в 2012 році спеціальний інженерний центр для модернізації двигуна і створення ВМД-110М. Програма спочатку була розрахована на два з половиною роки, а загальні інвестиції оцінювалися в 2,5 мільярда рублів" – йдеться у повідомленні.

 

“Під час тривалих випробувань… один із механізмів, дійсно, вийшов з ладу. В результаті випробування довелося зупинити до усунення проблем. Безумовно, це позначиться на термінах завершення робіт, але не є для проекту фатальним. Всі учасники проекту налаштовані твердо, роботи будуть продовжені. З урахуванням того, що проекту потрібні додаткові компетенції та інвестиції, ми обговорюємо можливість залучення в нього ще одного учасника – компанії "Силові машини"", – йдеться у заяві Об'єднаної двигунобудівної корпорації РФ (ОДК).

 

Наголошується, що у Росії не налагоджено серійне виробництво газових турбін середньої і великої потужності. 

 

"Єдиний виробник таких турбін – компанія Сіменс технології газових турбін, де у німецького концерну Siemens 65 %, ще 35 % у компанії Силові машини мільярдера Олексія Мордашова. Її завод у Санкт-Петербурзі, розрахований на локалізацію виробництва турбін Siemens потужністю від 60 до 307 мегават, був відкритий у червні 2015 року", – додається у повідомленні.

Нагадаємо, 2 квітня у Руспубліці Бурятії федеральний оператор поштового зв'язку"Пошта Росії" здійснив спробу доставити першу посилку за допомогою безпілотного літального апарату, однак запуск завершився падінням дрона.