Перша частина імплементації Томосу про надання автокефалії УПЦ вже почалася – Вселенський патріарх

28 Липня 2018, 19:49

Представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл заявляє, що почалася перша частина імплементації Томосу про надання автокефалії Українській православній церкви. Про це він сказав на під час зустрічі з президентом Петром Порошенко в Києві.

 

За словами митрополита, делегаціі Вселенського патріархату під час візитів до інших автокефальних православних церков "офіційно інформували їх про рішення Вселенського Патріархату, і зверталися з проханням, щоб вони погодилися об'єднатися за цією процедурою". 

 

"Це перша частина імплементації, яка вже почалася і ми завжди, ми цього не приховуємо, відкрито приймаємо тих, хто відвідує також Його Святість для обговорення наступного кроку", – додав Еммануїл.

 

Делегація Константинопольського патріархату передала Порошенку послання Варфоломія, в якому він говорить, що Константинопольська церква взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України.
 

 

 

Нагадаємо, у Києві в п'ятницю, 27 липня, пройшов хресний хід Української православної церкви Московського патріархату.

 

Раніше УПЦ Московського патріархату влітку 2016 року організувала «хресний хід» з Донеччини та Тернопільщини. На учасниках процесії помітили георгіївські стрічки і значки з портретом Ніколая ІІ. У зв'язку з цим голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що в українську столицю йдуть не тільки мирні громадяни, але і провокатори із забороненою символікою та символікою країни-агресора.