Перевірки палива на АЗС шести брендів показали невідповідність нормам

29 Лютого 2016, 15:10

На АЗС по всій Україні знайшли бензин та дизельне пальне, яке не відповідає нормам ДСТУ. Про це повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби, яка здійснила експертизи палива.

Зокрема, відхилення від норми показали проби на АЗС шести компаній.

«(Йдеться про проби – Ред.) Дизельного палива на АЗС «ОККО» (Закарпатська обл.), бензину А-95 на АЗС ТОВ «Оріон» та А-92 на АЗС ТОВ «24 Плюс» (Чернігівська обл.), дизельного палива «Євро» на АЗС «Укрнафта», м. Київ (мережа оскаржує результати у судовому порядку), бензину А-95, А-92 та дизпалива на АЗС «БРСМ-Нафта» (Київська обл.), бензину А-92 на АЗС Marshal», – йдеться у повідомленні.

У службі повідомили, що загалом відбори зразків нафтопродуктів для проведення перевірок проведені на автозаправках ОККО, «БРСМ-Нафта», UPG, WOG, ТОВ «Оріон», ТОВ «Західенергопостач», ТОВ «24 Плюс», ТНК, SOCAR, КЛО, AMIK (ЛУКОЙЛ), «Укрнафта», Shell, Marshal, «Катрал», «Бруком».

Окрім того, у повідомленні зазначили, що на автозаправці Shell у Києві створено перешкоди для взяття інспекторами проб.

«У зв’язку з цим до суб’єкта господарювання будуть застосовані відповідні санкції», – зазначили у тексті.

За повідомленням агентства «Інтерфакс» у мережі «ОККО» заявили про «замовний характер інформації».

«Інформація не відповідає дійсності, носить замовний характер і є реакцією конкурентів на активну позицію компанії в боротьбі з контрабандою та контрафактом на українському паливному ринку», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, в середині січня міністр енергетики Володимир Демчишин домовився із нафтотрейдерами, що ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара. Окрім того, АМКУ зацікавився особливостями ціноутворення на ринку бензину.