З усіх країн-членів «Групи 20» (Великої двадцятки, G20) тільки Мексика, Канада та Італія мають зі Сполученими Штатами більший обсяг торгівлі, ніж з Китаєм. В усій решті Пекін має більшу чи меншу перевагу за цим показником. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg «США не вдається досягти мети ізолювати Росію та Китай».
У матеріалі навели інфографіку про товарообіг, яку журналісти підготували самостійно. Бликитним позначено Китай,чорним – США.
Також журналісти зауважують, що санкції проти Росії так і не вийшли за межі старого західного блоку країн. Головним поясненням можна назвати саме те, що Москву підтримує Пекін.
«Але Пекін далеко не єдиний, хто відхиляє прохання приборкати Кремль. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді 1 липня з Путіним телефоном обговорив, як можна розвивати торгівлю. Луїс Інасіо Лула да Сілва, лідер президентських перегонів у Бразилії, поклав відповідальність за війну на Україну в рівній мірі з Росією. У Південній Африці президент Сиріл Рамафоса розкритикував санкції, запроваджені США. За словами високопоставленого чиновника, Туреччина дійшла висновку, що покарання Росії завдасть шкоди економічним і політичним інтересам Анкари, який указує на втрату $35 млрд через високі витрати на енергоносії та вплив на туризм», – йдеться у тексті.
Читайте також: Помста за Сирію та мрії про повернення до Криму
Однак, додають у матеріалі, економіка є тільки однією з причин стриманості серед тих, кого часто називають Глобальним Півднем. Серед інших причин – історична спорідненість з Москвою, занепокоєння ознаками відмежування США та недовіра до колишніх колоніальних держав і підозри у їхньому лицемірстві.