Перенести візит Януковича вирішили Баррозу і ван Ромпей

18 Жовтня 2011, 14:38

Про це повідомила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон в інтерв'ю Reuters.

Прес-служба Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було прийнято європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність «досягнення прогресу у забезпеченні верховенства закону та незалежності судової влади» в Україні.

Зазначимо, що про перенесення зустрічі із Януковичем близько години тому у своєму Twitter також написав Герман ван Ромпей.

Ештон раніше відзначала, що вирок щодо лідера партії «Батьківщина» в Європі вважають політично мотивованим, і він може стати приводом для перегляду європейсько-українських відносин.

Як раніше заявила офіційний представник європейської комісії Піа Хансен, візит президента України Віктора Януковича в Брюссель, який було заплановано на 20 жовтня, перенесено «на зручніший момент».

Зазначимо, що МЗС підтвердив інформацію про перенесення візиту Януковича до Брюсселя, однак не відповів, з чиєї ініціативи було перенесено візит.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.