Путін відмовився обговорювати обмін українських моряків
Президент РФ Владімір Путін заявив, що питання обміну українських моряків, яких затримали ФСБ під час нападу на ВМС України близько Керченської протоки, не стоїть.
Президент РФ розповів, що питання обміну поки не стоїть, а українська сторона "такі питання не піднімала".
"Але зараз про це говорити рано – зараз йде слідство, нам потрібно підтвердити провокаційний характер дій української влади і зафіксувати це все в юридичних документах", – заявив Путін.
Він додав, що спочатку російській стороні необхідно "отримати повні показання з боку моряків" і "оформити все це відповідним чином".
Нагадаємо, Помпео заявив, що зустріч президентів США Дональда Трампа та РФ Владіміра Путіна може відбутися лише після повернення Росією захоплених українських моряків. Про це він сказав в інтерв'ю CNN на полях саміту G20 у Буенос-Айресі.
25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.
Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ.
27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.
Затримання громадян України у Грузії
Міністерство внутрішніх справ (МВС) Грузії підтвердило, що у Тбілісі було затримано громадян України. Про це повідомили у прес-службі грузинського МВС.
Як повідомляється, під час операції, проведеної у неділю, 2 грудня, у готелях "Гуріас" та "Альянс", що у Тбілісі, затримали 6 громадян України та одного грузина.
"Під час обшуків було вилучено пістолети "Берета" та "Макаров", автоматичну ручну вогнепальну зброю та різні боєприпаси", – розповіли у відомстві.
Зазначається, що наразі відкрито кримінальне впровадження за ст. 236 Кримінального кодексу Грузії ("Незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв").
Грузинські правоохоронці додали, що громадяни України прибули до Грузії 27 листопада. Мета приїзду в країну поки з'ясовується.
Крім того, правоохоронці з'ясовують, чи були залучені затримані українці до політичних процесів у Грузії.
Українець Гвоздик завоював титул чемпіона світу
Олександр Гвоздик (16-0, 11 КО) завоював титул чемпіона світу за версією WBC в напівважкій вазі у своєму першому чемпіонському бою. Український боксер в 11 раунді нокаутував канадця Адоніса Стівенсона (29-2-1, 24 КО), відібравши у нього титул.
Таким чином, Гвоздик слідом за Василем Ломаченко, Олександром Усиком і Артемом Далакяном став четвертим чемпіоном світу серед українських боксерів-професіоналів.
Загалом Гвоздик став 12 в українській історії чемпіоном світу з боксу серед професіоналів. Раніше чемпіонськими поясами основних версій володіли Віталій Кличко, Володимир Кличко, Володимир Сидоренко, Сергій Дзинзирук, Андрій Котельник, Юрій Нужненко, В'ячеслав Сенченко і Віктор Постол.
Помер екс-президент США Джордж Буш-старший
У п'ятницю, 30 листопада, у віці 94 років помер колишній президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш-старший.
Представники родини причини смерті не називають, а дата поховання буде повідомлена окремо.
Зазначається, що здоров'я екс-президента погіршилося після смерті його дружини Барбари Буш у квітні 2017 року, з якою він був одружений з 1945 року та мав 5 дітей.
Буш-страший, який став 41 президентом США, керував Сполученими Штатами з 1989 по 1993 роки, і брав участь у Другій світовій війні. Крім того, з 24 листопада 2017 року Буш-страший став рекордсменом серед американських президентів за тривалістю життя.
Крім того, Буш-старший страждав на хворобу Паркінсона і змушений був пересуватися в інвалідному візку. З 2000 року ЗМІ час від часу писали про стан його здоров’я. Він потрапляв у лікарню з аритмією, після втрати свідомості, з травмою шиї, двічі – з пневмонією, а насамкінець з сепсисом.
Протести у Парижі
У суботу, 1 грудня, під час протестів у Парижі їх учасники серйозно пошкодили один із символів Франції – Тріумфальну арку. Про це повідомляє Le Figaro.
Встановлений у 1836 році монумент став одним з епіцентрів сутичок під час протестів так званих "жовтих жилетів", які виступають проти підвищення акцизів на пальне.
Протестувальники обписали стіни монументу різноманітними написами на кшталт "Макрона у відставку", "Жовті жилети тріумфують".
Окремі учасники здиралися і нагору Тріумфальної арки, пошкоджуючи при цьому декоративне оздоблення монумента. Були пошкоджені також статуї, які прикрашають арку.
"Жодна причина не виправдовує плюндрування Тріумфальної арки" – заявив Макрон, який відразу по поверненні з саміту G20 в Аргентині прибув до Тріумфальної арки.він.
Зараз монумент закритий для громадськості. Національний центр пам'яток Франції вже розпочав робот из його відновлення.
Раніше МВС Франції повідомило, що двоє людей загинули та ще 552 отримали травми різного ступеня тяжкості внаслідок масштабних протестів "жовтих жилетів" проти підвищення цін на паливо.