До кінця червня будуть відновлені переговори щодо об'єднання Кіпру. Про це повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в понеділок, 5 червня, в Нью-Йорку після майже п'ятигодинної зустрічі з президентом Кіпру Нікос Анастасіадіс і лідером невизнаної міжнародним співтовариством Турецької Республіки Північного Кіпру Мустафою Акинджі, передає Reuters.
Нова зустріч за участю Великої Британії, Туреччини та Греції пройде в Женеві, конкретна дата поки не називається. Переговори почнуться з обговорення проблем території, власності, організації управління і поділу владних повноважень, повідомила ООН. "Обидва лідери і генсек ООН домовилися про те, що усі теми будуть обговорюватися за принципом взаємозалежності", – повідомив радник Гутерріша Іспен Барт Ейд.
Нагадаємо, 26 травня посланець Організації Об'єднаних Націй Еспен Барт Ейде, який брав участь у переговорах щодо возз'єднання Кіпру, оголосив про припинення перемовин. Таке рішення було продиктоване тим, що сторонам не вдалось досягнути "спільної позиції" стосовно скликання фінального саміту, на якому представники Республіки Кіпр та невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру спробували б домовитись щодо остаточної угоди про возз'єднання.
Під час переговорів, які розпочались у травні 2015 року, сторонам вдалось досягнути згоди з багатьох питань, зокрема, щодо розподілу влади у майбутній федерації, проте у безпекових та територіальних питаннях розбіжності у поглядах сторін виявились занадто сильними, щоб досягти компромісу.
Острів Кіпр залишається розділеним на дві частини з 1974 року, коли Туреччина вторглася на Кіпр у відповідь на спробу перевороту задля об’єднання острову із Грецією. Острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану у світі Республіку Кіпр на півдні країни.