Перед поверненням Бекіров два тижні жив у конспіративній квартирі в Москві

9 Вересня 2019, 14:18

Перед обміном кримськотатарський активіст Едем Бекіров два тижні провів на конспіративній квартирі в Москві під наглядом лікаря. Про це Бекіров повідомив проекту «Крим.Реалії».

 

«Після засідання суду (27 серпня – Ред.) суддя пішов до дорадчої кімнати на півтори години. Потім прийшов і зачитав рішення: відпустити під зобов'язання про явку до суду. Я був шокований, не зрозумів, що сталося; навіть адвокати отетеріли… Мене вивели із зали суду і посадили в мікроавтобус, повезли до будівлі ФСБ. Вийшов слідчий, приніс мій паспорт… Потім ми звідти виїхали. Дивлюся, їдемо не в бік СІЗО, а на виїзд із міста. Я кажу їм: «Ви дорогу не переплутали? Я Сімферополь добре знаю, ми не туди їдемо». Він (співробітник ФСБ – ред.) відповідає: «Ми їдемо до Москви», – повідомив Бекіров.

 

Він летів цивільним літаком «Сімферополь-Москва». По прибутті Бекірова відвезли на конспіративну квартиру.

 

«Де вона була, що це за місце – я так і не зрозумів. Мені нічого вже там не говорили, але я перебував під наглядом лікарів. Мені дали можливість повідомити рідним, що я опинився в Москві, тому що Ладін (адвокат – Ред.) і донька мене розшукували. Два тижні я там сидів, відпочивав і чекав», – пояснив Бекіров, додавши, що про обмін ув'язненими між Україною та Росією він дізнався з телеефіру.

 

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін 35 на 35 утримуваними громадянами між Україною та Росією. Літак з українцями приземлився в аеропорту «Бориспіль». Були звільнені Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Едем Бекіров, Євген Панов, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Роман Сущенко, Артур Панов, Олексій Сизонович, захоплені в листопаді 2018 року українські моряки.