Законопроект розглядався за скороченою процедурою.
Після прийняття нового закону з-під його дії будуть виведені всі закупівлі Аграрного фонду.
Крім того, тендерні закупівлі всіх держпідприємств, які не отримують допомогу від держави, будуть регулюватися не законом, а майбутньою постановою Кабінету міністрів. Проте чіткої відповіді на те, що можна вважати державною допомогою закон не дає.
У Мінекономрозвитку забрано право візувати закупівлі в одного учасника (близько 25% всіх держзакупівель).
Проти цих норм виступало багато профільних і громадських організацій, які вважають, що зменшення прозорості в цьому питанні призведе до зростання корупції.
Нагадаємо, президент України Віктор Янукович ветував прийнятий Верховною Радою закон № 7532, повернувши його до парламенту зі своїми пропозиціями.
Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла закон №7532 про державні закупівлі. Світовий банк і Європейська комісія направили до адміністрації президента і уряд лист, у якому заявили про необхідність ветувати зміни до закону про держзакупівлі.
Раніше президент Віктор Янукович заявив, що у кишенях чиновників осідають 10-15% коштів державного бюджету, які витрачаються у сфері держзакупівель.
Обсяг державних закупівель всіма органами влади та державними підприємствами у 2010 році склав 335 млрд грн – у 2,2 рази більше, ніж у 2009 році (175 млрд грн).
8 липня депутати Верховної Ради пішли на канікули.