2 червня Центральна виборча комісія проголосила Петра Порошенка президентом України.
Наступного дня видання «Голос України» та «Урядовий кур’єр» опублікували офіційні результати виборів, після чого Порошенко склав депутатські повноваження.
Верховна Рада призначила інавгурацію президента Порошенка на 7 червня.
3 червня Порошенко здійснив свій перший закордонний візит на правах глави держави – у Бельведерському палаці у Варшаві він зустрівся з президентом Польщі Броніславом Коморовським.
Під час зустрічі Порошенко розповів Коморовському про власний план дій щодо врегулювання конфлікту на сході України. Зокрема план мирного врегулювання передбачає децентралізацію влади за польською моделлю та можливе проведення дострокових місцевих виборів на Сході. Порошенко також зазначив, що пропонує запровадити широкомасштабну амністію та інші заходи, які започаткують та гарантуватимуть мирний процес.
4 червня у Варшаві Порошенко провів зустріч з держсекретарем США Джоном Керрі.
Того ж дня він зустрівся з президентом США Бараком Обамою, який заявив, що, обравши Порошенка, українці зробили «мудрий вибір».
"Я був глибоко вражений його баченню, почасти через його досвід як бізнесмена", – сказав президент США.
Окрім того Обама пообіцяв Україні допомогу у подоланні енергетичної залежності від Росії, модернізації армії, та посилення військової співпраці. Він також підтвердив, що США ніколи не визнають окупацію Криму Росією.
Також український президент зустрівся з президентом Австрійської Республіки Хайнцем Фішером, під час зустрічі з яким вони обговорили перспективи сприятливого клімату в Україні, зокрема і для австрійських інвесторів.
Наступного дня – 5 червня – в Берліні відбулася вечеря Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, на якій політики обговорили питання євроінтеграції та економічної співпраці. Також одним з ключових питань було встановлення миру на Сході. Звертаючись до Меркель, український президент підкреслив, що після інавгурації перед ним відкриються нові можливості для розв’язання конфлікту, які "ми маємо використати в повному обсязі, і ваша підтримка, пані канцлер, тут потрібна як ніколи". В свою чергу Меркель заявила про готовність підтримати Україну.
У п'ятницю 6 червня Порошенко відбув до Нормандії, де розпочалися урочистості, присвячені 70-річчю висадки військ союзників 6 червня 1944 року. У церемонії візьмуть участь лідери 19 держав-учасникць війни. Планується, що Порошенко буде присутній разом із главами 18 держав на урочистому обіді від імені президента Франції у замку Бенувіль (Нормандія).
Після цього він візьме участь в офіційній пам'ятній церемонії, яку проведуть у розташованому на атлантичному узбережжі місті Уістреам, де 70 років тому пішли в наступ британські морські піхотинці спільно із загоном французів. Президент РФ Владімір Путін також прибув на святкування.
Напередодні урочистостей виникали питання стосовно зустрічі українського президента з Путіним. Втім, сам Порошенко такої можливості не відкидав.
Як повідомляють, під час урочистостей Путін та Порошенко сидітимуть неподалік.
Нагадаємо, що одразу після виборів Порошенко заявляв, що свій перший президентський візит здійснить на Донбас.