Пентагон знайшов заміну російським двигунам для американських ракет

1 Березня 2016, 14:08

Військово-повітряні сили США уклали контракти з американськими компаніями Aerojet Rocketdyne і United Launch Services (ULA) на створення ракетного двигуна на заміну російським РД-180. Загальна сума фінансування оборонного проекту до 2019 року складатиме більше $536 млн. Про це йдеться в офіційному звіті Пентагону.

Зокрема, контракт з Aerojet Rocketdyne передбачає створення ракетного двигуна AR1, договір укладено на $115,3 млн, а з ULA – на $ 46,6 млн. Роботи будуть зосереджені на розвитку прототипу силової установки AR1, призначеної для використання на ракетах-носіях Vulcan, створюваних ULA.

Зараз американські ракети-носії Atlas V використовують російські двигуни РД-180, однак, після анексії Криму Росією, Конгрес Сполучених Штатів прийняв рішення поступово відмовитися від послуг російських ракетобудівників.

При цьому, раніше в Пентагоні заявили, що накладені на РФ обмежувальні заходи не стосуються російських ракетних двигунів РД-180, які використовуються в ракетах-носіях Atlas V.

Нагадаємо, на початку лютого канцлер Німеччини Ангела Меркель пригрозила Росії продовженням санкцій. Тоді ж у Сполучених Штатах розширили чорний список щодо громадян РФ, відомий як список Маґнітського.

Як повідомлялося, наприкінці лютого США здійснили випробування міжконтинентальної балістичної ракети з метою демонстрації Росії та Північній Кореї готовність відповісти на агресію.