Пентагон виділив кошти на розробку ядерних ракет нового покоління

Акценти
24 Серпня 2017, 11:36

Пентагон вклав кошти у розробку нових ядерних крилатих ракет для літаків, які повинні замінити ті, що вже стоять на озброєнні. Про це повідомляє прес-служба ВПС США.

Американські військові уклали два контракти, кожен вартістю по $900 млн. Підрядниками виступили корпорації Lockheed Martin Corp і Raytheon Co. Кожна компанія повинна представити свою власну концепцію нової ракети.

Пентагон вимагає від корпорацій розробки нового покоління крилатих ракет, які зможуть замінити AGM-86B, що стоять на озброєнні з 1980-х років. Нові ракети авіаційного базування повинні бути готові до 2030 року. Вони повинні бути здатні долати ворожу систему ПРО і можливість бути оснащені ядерними боєголовками. 

Протягом чотирьох років дві корпорації будуть вести паралельну розробку нового покоління ракет. Після цього терміну Пентагон вибере одного підрядника, який і буде повинен забезпечити їх виробництво. Як планується, армія США закупить близько 1 тисячі ракет нового покоління. Вартість їх придбання оцінюється в $10 млрд.

Як відомо, останнім часом відносини між КНДР і США серйозно загострилися. Так, КНДР заявила про можливість завдання ракетного удару по американській військовій базі на острові Гуам.

Трамп у свою чергу заявив, що, можливо, його заява про "вогонь і лють" для КНДР не була достатньо жорсткою. Американські ЗМІ також повідомили, що Пентагон підготував план превентивного удару по ракетних об'єктах Північної Кореї.

90