Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки у четвер, 22 серпня, відмовилося від розробки нової системи протиракетної оборони, на яку вже витратили 1,2 мільярда доларів. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Зокрема, причиною відмови є такі проблеми, що пов'язані з розробкою проекту, а робота над їхнім виправленням буде нездоланною або потребуватиме більше коштів.
Зазначається, що наразі в американському оборонному відомстві роздумують над тим, чи потрібно починати нові розробки щодо оборони проти балістичних ракет міжконтинентального діапазону або нових типів ракет.
Так, Пентагон має всього 44 ракетні перехоплювачі, які розташовані переважно на Алясці.
Нагадуємо, 3 липня російський президент Владімір Путін підписав закон про зупинку Росією дії ДРСМД. 2 серпня США офіційно вийшли з ДРСМД для розробки власних нових боєголовок після того, як росіяни відмовилися знищувати свої нові ракети, які, кажуть у НАТО, порушують пакт.
18 серпня вперше після виходу з ДРСМД США випробували крилату ракету наземного базування з забороненими цим документом характеристиками: дальність польоту склала понад 500 км. Її запустили з острова Сан-Ніколас.