Пенсіонер виграв суд проти “Беркуту”

14 Квітня 2013, 20:26

Як повідомляє "Комерсант-Україна", у п'ятницю суд скасував постанову прокуратури Шевченківського району столиці, яка не знайшла в діях співробітників міліції складу злочину, зобов'язав прокуратуру з'ясувати обставини інциденту і опитати всіх свідків.

Під час засідання Ковальчук заявив, що дії прокуратури, яка не опитала свідків з числа журналістів і активістів, присутніх на місці інциденту, незаконні.

У підсумку головуюча суддя Наталя Сіромашенко винесла рішення на користь Ковальчука.

"Оскільки ухвала про відмову порушення кримінальної справи була винесена без всебічного і повного з'ясування обставин справи, вона є незаконною та підлягає скасуванню", – йдеться в рішенні. Крім цього, суд зобов'язав прокуратуру з'ясувати обставини інциденту і опитати свідків.

Втім, сам Ковальчук не вірить у кінцевий успіх своєї справи. "Зараз прокуратура знову відмовить у порушенні справи, і така чехарда може тривати нескінченно. Єдиний плюс від сьогоднішнього рішення – це те, що хоча б одна інстанція визнала мою правоту. Це допоможе мені, коли я звернусь до Європейського суду з прав людини", – заявив він.

Нагадаємо, акції під Українським домом проти ухвалення закону "Про основи державної мовної політики" розпочався 3 серпня 2012 року, а вже наступного дня вони переросли в масові зіткнення активістів з "Беркутом", в яких брав участь і Василь Ковальчук, який стверджує, що постраждав від дій співробітників міліції. Відразу ж після інциденту Ковальчук пройшов медичний огляд і звернувся до прокуратури Шевченківського району столиці з проханням порушити справи щодо бійців "Беркута", які брали участь у його побитті.