Як повідомляє газета "Коммерсанть-Украина", під час засідання було оприлюднено постанову прокуратури про відмову в порушенні кримінальної справи.
"Виникло зіткнення, під час якого громадяни використовували сльозогінний газ, кидали скляні пляшки і зривали шоломи з міліціонерів. Співробітники міліції діяли у відповідності зі своїми обов'язками, спрямованими на призупинення адміністративних правопорушень. ПР-73 (палиці гумові зразка 1973 року – Ред.) до учасників акції не застосовувалися, тому зазначені факти не знайшли свого підтвердження", – йдеться в документі.
Після цього суддя Наталія Сіромашенко зачитала матеріали службової перевірки дій співробітників міліції, підписані командиром полку "Беркут" Володимиром Александровим, в яких також стверджувалося, що "в діях співробітників міліції не встановлено складу злочину". У результаті суддя відмовилася долучити до матеріалів справи фотографії, надані Ковальчуком, і перенесла засідання на п'ятницю.
"Це якесь незаконне судилище, так як суддя відмовилася не тільки розглянути наші фотографії, а й опитати свідків з числа журналістів і активістів, які готові підтвердити, що все було саме так, як ми стверджуємо", – сказав адвокат позивача Олег Вермеєнко.
Не погодився з діями суду і сам Василь Ковальчук.
"Мене били не тільки кийками, але і ногами, є фото, де я весь у крові. Чи не сам же я себе так побив! "Беркут" у той день відверто безчинствував, і, природно, влада не хоче цього визнавати, а суд стає на бік злочинного режиму", – заявив Ковальчук після засідання.
Нагадаємо, акції під Українським домом проти ухвалення закону "Про основи державної мовної політики" розпочався 3 серпня 2012 року, а вже наступного дня вони переросли в масові зіткнення активістів з "Беркутом", в яких брав участь і Василь Ковальчук, який стверджує, що постраждав від дій співробітників міліції. Відразу ж після інциденту Ковальчук пройшов медичний огляд і звернувся до прокуратури Шевченківського району столиці з проханням порушити справи відносно бійців "Беркута", які брали участь у його побитті.