Видання The New York Times пише про те, що одразу після трагедії сепаратисти не дозволили групі експертів працювати на місці інциденту.
«Перша значна група слідчих прибула на місце події лише через два тижні після аварії», – йдеться у повідомленні.
Крім того, у статті зазначають, що, попри виправдання бойовиків, їхні свідчення неодноразово були спростовані «заявами місцевих мешканців, спостереженнями журналістів на місці та твердженням одного з лідерів сепаратистів».
Читайте також: Boeing-777 могли збити лише російською зброєю – Порошенко
«Український уряд також надав передбачуване перехоплення розмов, які вказують на причетність бойовиків до авіакатастрофи», – наголошує The New York Times.
Видання Mashable зазначає, що в американських посадовців є небагато сумнівів щодо того, що відповідальними за катастрофу є проросійські сепаратисти.
«Сенатор Джон Маккейн, відомий своєю яструбиною позицією щодо Росії, заявляє, що буде «пекельна відплата», якщо з'ясується, що росіяни чи бойовики є винуватцями аварії літака», – йдеться у публікації.
«Якщо йдеться про причетність певної країни – пряму або опосередковану – то це можна вважати актом війни», – цитує видання сенатора Карла Левіна.
«Вивчаючи карти, супутникові знімки, фотографії та відео, дослідники у соціальних мережах простежили рух «Бука» через Донецьку область. В результаті вони дійшли до висновку, що російські солдати перевезли «Бук» через український кордон, а ракету, яка збила літак, випустили з території неподалік Сніжного», – резюмує Mashable.
Автралійське видання The Daily Telegraph оприлюднило відео, зняте бойовиками, які першими прибули на місце катастрофи літака. Відеозапис свідчить, що одразу терористи подумали, що збили українське судно.
Бойовики фотографують місце катастрофи, порпаються у речах загиблих. Крім того, повідомляється, що з місця аварії вони винесли мобільні телефони, техніку та інші цінні речі.
Також The Daily Telegraph вдалося реконструювати схему посадки громадян Австралії, які перебували на борту MH17.
Малайзійське видання Malaysian Digest пише про те, що слідчі розглядають версію про «Бук» як найбільш ймовірну, але «працюють над виявленням й інших причин».
«Україна звинувачує підтримуваних Росією сепаратистів, Москва звинувачує Україну. Країни, які втратили громадян внаслідок трагедії, намагаються скликати трибунал Організації Об'єднаних Націй для судового переслідування підозрюваних, що їх встановить розслідування», – йдеться у публікації.
Британське видання The Daily Mail пише про те, що «Київ і Захід вказують пальцем на сепаратистів, кажучи, що вони, можливо, використовували зенітну установку «Бук», які постачає Росія. Але Москва заперечує свою причетність, і натомість звинувачує українських військових».
«Кримінальне розслідування спільної слідчої групи, що складається з австралійських, бельгійських, голландських, малайзійських та українських слідчих, триває. Головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке минулого місяця заявив журналістам, що багато «зацікавлених осіб вже визначили», але висновки, які дозволять здійснити судовий розгляд, будуть готовими найраніше до кінця року», – зазначають у статті.
Посилаючись на заяву Вестербеке, BBC повідомляє, що судомедексперти продовжують досліджувати уламки літака, а слідчі вивчають «мільярди» інтернет-сторінок, десятки тисяч фотографій і відео, пов'язаних із катастрофою.
«Він (генпрокурор Нідерландів Вестербеке – Ред.) підтвердив, що його команда опитала 140 свідків…однак наразі рано визначати підозрюваних, називаючи їхні імена чи національність», – стверджує BBC.
Видання The Guardian пише про те, що Нідерланди, Малайзія, Велика Британія і Австралія цього місяця вимагали створити трибунал ООН для переслідування підозрюваних.
«Відповідно до заяви Кремля, президент Росії Владімір Путін… висловився проти «поспішного і контрпродуктивного» створення трибуналу», – йдеться у публікації.
«Висновки розслідування Ради безпеки Нідерландів щодо MH17, витік яких відбувся нещодавно, свідчать, що ракету земля-повітря випустили з села, яке перебувало під контролем підтримуваних Росією сепаратистів. Остаточну доповідь оприлюднять у жовтні», – резюмує The Guardian.
Дивіться також: Рік від дня катастрофи рейсу МН17. Десять знакових відео
Ще одне британське видання – The Chronicle – пише про те, що трагедія MH17 окрім того, що є кримінальним злочином, має ще й політичний контекст.
«В той час як остаточні висновки щодо катастрофи з’являться в жовтні, схоже, його політичні наслідки затягнуться на довгі роки», – підсумували у статті.