Печерський райсуд зобов’язав забрати в НАБУ справу Злочевського

30 Грудня 2020, 19:23

Печерський райсуд Києва зобов’язав генпрокурора визначити нову підслідність у провадженні щодо спроби підкупу керівництва антикорупційних органів, аби ті закрили справу за підозрою ексміністра екології. Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро у Facebook у середу, 30 грудня.

 

«Чергове «викрадення» справи НАБУ: Печерський райсуд столиці задовольнив скаргу сторони захисту та зобов’язав генпрокурора визначити нову підслідність у провадженні щодо спроби підкупу за 5 млн дол. США керівництва НАБУ та САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – Ред.), аби ті закрили справу за підозрою ексміністра екології… Судове рішення Печерський райсуд ухвалив із порушенням підсудності, без участі прокурора САП, текст вказаної ухвали до САП не надходив, його не має також і в Єдиному державному реєстрі судових рішень», – йдеться в повідомленні.

 

Матеріали справи скеровані до Київського апеляційного суду, а запитувану ухвалу всупереч закону видано представнику Офісу генерального прокурора, який не може брати участь у процесуальних діях.

 

Повідомляється, що прокурори САП оскаржили рішення до АП ВАКС (який має право розглядати справи щодо топкорупції), і справу вже призначено до апеляційного розгляду.

 

«Наголошуємо, що такі рішення суду, як і виконання його керівництвом Генпрокуратури, є незаконними, оскільки закон прямо забороняє передавати справи НАБУ до інших органів досудового розслідування», – йдеться в повідомленні.

 

Обставини справи можуть свідчити про те, що мова йде про ексміністра Миколу Злочевського. Як стало відомо 13 червня, довірені особи Злочевського пропонували керівникам антикорупційних органів хабар у 6 млн доларів. Хабар призначався за закриття епізоду, в якому Злочевський сприяв у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого «Реал Банку».