Печерський райсуд заочно арештував Януковича

4 Травня 2020, 19:19

Печерський райсуд Києва заочно заарештував президента-втікача Віктора Януковича у справі про зміну Конституції в 2010 році. Про це повідомив його адвокат Віталій Сердюк виданню «Ґрати» у понеділок, 4 травня.

 

Як зазначається, клопотання про взяття Януковича під варту подали прокурори з департаменту процесуального керівництва у справах Майдану. Вони попросили заарештувати Януковича у справі, у якій він підозрюється в поваленні конституційного ладу (частина 1 статті 109 ККУ).

 

За версією слідства, у 2010 році, після приходу до влади, Янукович натиснув на Конституційний суд, і той визнав незаконною реформу Конституції 2004 року, в результаті чого повноваження президента були незаконно розширені. Прокурори попросили заочно заарештувати Януковича, оскільки він ховається від слідства.

 

Адвокати сказали, що Янукович не ховається, готовий дати свідчення дистанційно, а в Україну не приїжджає через загрозу життю.

 

Суддя Олеся Батрин задовольнила клопотання прокуратури і заочно відправила Януковича під арешт.

 

Захист буде подавати апеляцію.

 

Нагадаємо, 6 вересня 2017 року стало відомо, що Генеральна прокуратура України повідомила про підозру Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу у захопленні влади за допомогою незаконного повернення до Конституції 1996 року у 2010 році.