Павел Латушка: “Росія бореться за сферу впливу, за підпорядкування територій, а демократичний світ – за моральний вибір і цінності”

Світ
16 Вересня 2021, 16:55

"Америка займає абсолютно продемократичну позицію, позицію цінностей. Знаєте, в чому різниця між позицією Росії і демократичного світу – Європи, Америки? Росія бореться за сферу впливу, за підпорядкування територій, а демократичний світ – за моральний вибір і цінності", – підкреслив білоруський опозиціонер.

 

Читайте також: Павел Латушка: Режим Лукашенки має бути визнано міжнародною терористичною організацією

 

Водночас Латушка зауважив, що білоруси, як і кожен інший народ, хочуть дружити з усіма, не хочуть воювати. "Але ми ж чітко розуміємо загрози, які йдуть з боку східного сусіда. Адже ці загрози навіть не наростають ззовні, вони вже всередині у нас. Це поглинання інформаційного простору, це розміщення бойових центрів в Гродно, Бресті, Барановичах. Ми втрачаємо цей шанс, тому що нам не вистачає політиків з волею в Європі", – зазначив політик.

 

Він переконаний, що російська зовнішня політика зробила стратегічну помилку і зараз поглиблює її. "Більшість білорусів хочуть жити в незалежній країні. На жаль, через цю політику Кремля, все більше білорусів говорить такі слова, які раніше взагалі неможливо було б вимовити вголос. Вони кажуть, що хочуть розриву відносин з Росією. Так це сумно. Але це не наша вина", – додав Павел Латушка.