Патті Сміт: Нинішня молодь настільки свідома, що більше не терпітиме того, що вона жертва

21 Вересня 2020, 13:14

Легендарна американська мисткиня Патті Сміт вважає, що ми в тому часі, де молоді люди настільки свідомі, що вони більше не будуть терпіти того, що вони жертви, що вони мають помирати або сідати у в’язницю. Про це йдеться у розмові зі Сміт Юрія Андруховича, що відбулася в рамках 27 BookForum, і переклад якої публікує Тиждень.

 

«Люди  по всьому світу, звичайно, і в Америці, і в вашій країні, є молоді люди, які піднімаються. Я думаю, я надіюся, що весь активізм молоді [недаремний]. Просто зараз це дуже складно через обмеження, які є в країні, через вірус COVID. Але я надіюсь, що всі ці молоді люди будуть дивитися поза межами якихось розрізненостей і будуть об’єднуватися, щоб захистити і вберегти нашу планету від зміни клімату. Я думаю, це те, на чому має бути сфокусована кожна молода людина», – сказала вона.

 

Сміт додала, що є багато різних речей: є расова несправедливість, є державне гноблення та всі інші речі, за які люди мусять боротися.

 

«Економічна ситуація, ситуація з наркотиками, але якщо нічого не зробити з нашим навколишнім середовищем – все буде втрачено. Сьогодні і вчора в Каліфорнії був 121 градус (приблизно 49 градусів за Цельсієм – Ю.А.), в Лос-Анджелесі. 121 градус! Я би померла, якби я там була, тому що це настільки небезпечно! Це Лос-Анджелес, одне з наших найбільших міст. Це не пустеля. І ми, наш світ… До того, як ми мали розбиратися з пандемією вірусу, молодь почала об’єднуватися по всьому світу, також як результат роботи цієї маленької дівчинки, маленької шведської дівчинки Ґрети Тунберґ. Молоді люди: 14, 15, 16, 20 років об’єднувалися разом по всьому світу. І ми маємо заново розпалити цей активізм. Звичайно, це важливо, що революція всередині кожної країни має відбуватися, революція всередині моєї країни виявилась найбільшою революцією, тому що є велика причина для цієї гуманістичної боротьби. Ви знаєте, коли люди мене питають, на чому ми маємо сфокусуватися – це справді воно», – наголосила мисткиня.