Патрульна поліція прямо під стінами ГПУ оштрафувала авто з «діамантовим» прокурором

5 Серпня 2015, 22:51

Автомобіль із першим заступником голови слідчого управління ГПУ (підозрюваним у хабарництві Володимиром Шапакіним), його адвокатом та прокурором Печерського району Ігорем Демидовим порушив правила дорожнього руху, поліція виписала водію штраф. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе.

«Вгадайте, хто ці люди в Х6. Підказка: один з пасажирів підозрюваний Шапакін… водій – його адвокат, колишній співробітник головного слідчого управління прокуратура. Вгадайте, хто третій смільчак», – написав він.

Пізніше Сакварелідзе дописав, що третій – це прокурор Печерського району – Демидов Ігор Іванович.

Нагадаємо, заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна було затримано в результаті спільної спецоперації ГПУ та СБУ 5 липня.

Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця..

Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Цивільній особі, яка була затримана разом із Шапакіним і Корнійцем, – Гібаленку – Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою за підозрою в хабарництві та з правом внесення застави в сумі 3,2 млн грн. У ЗМІ з'явилася інформація, що Гібаленка відпустили під заставу.

20 липня Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення Печерського районного суду Києва щодо запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і застави у розмірі 3,2 млн грн щодо екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.

А вже 24 липня Шапакін вніс заставу у 6,4 млн грн та вийшов на свободу.