“Патріот України”: затримання активістів та стрілянина у Харкові – це провокація СБУ

24 Серпня 2011, 19:57

«На наш погляд, всі ці події із арештом членів організації та стріляниною в офісі в Харкові – не випадкові. Це – спланована провокація з боку СБУ», – наголосив Однороженко.

Він розповів, що після затримання громадської організації «Патріоти України» у них вдома провели обшуки. За його словами, «у них познаходили ціли арсенали (тротил, гранати)». «Це їм не було, що робити? Їх відпустили, а вони понаносили собі додому вибухівку і зброю?», – обурюється Однороженко.

Затриманих членів організації викликали як свідків, наголосив він. «Жодної інформації про те, що їм висунули звинувачення, чи якось перекваліфікували їхню участь у процесі немає», – зазначив Олег Однороженко.

Крім того, за його словами, до активістів, які утримуються під арештом після другого затримання вже майже добу не пускають адвокатів.

«Сьогодні вихідний день – відповідно не можемо звернутися ні до прокуратури. Була домовленість з народними депутатами від опозиції, вони обіцяли завтра подати депутатське звернення з цього приводу», – розповів Однороженко.

Поза тим, на п’ятницю організація «Патріот України» готує в різних містах України акції протесту проти дій СБУ.

Нагадаємо, 22 серпня співробітники СБУ у Василькові Київської області затримали п’ятьох активістів організації «Патріот України», які 24 серпня начебто планували здійснити вибух у Києві або передмісті за допомогою саморобного вибухового пристрою. До затриманих більше десяти годин не пускали адвоката.

У Соціал-національній асамблеї, членом якої є «Патріот України», заявили, що в приміщенні офісу була виявлена фальшива листівка, складена провокаторами від імені СНУ, із погрозою фізичної розправи над президентом Віктором Януковичем. «Патріоти» вважають своє затримання провокацією влади, яка намагається влаштувати політичні репресії проти їхньої організації.

У ніч з 22 на 23 серпня затриманих звільнили. Однак ввечері 23 серпня вдруге затримали.

23 серпня СБУ порушила кримінальну справу за фактом підготовки до скоєння терористичного акту, публічних закликів до скоєння терактів і незаконного виготовлення вибухового пристрою членами низки екстремістських громадсько-політичних організацій.

Поза тим ввечері 23 серпня в центрі Харкова в офіс організації «Патріот України» увірвався невідомий і відкрив стрілянину з пістолета з гумовими кулями. У результаті були госпіталізовані троє осіб, із них двоє – активісти «Патріотів» та сам нападник, який зараз перебуває в реанімації.