Валерія Бурлакова боєць 93-ої бригади

«Патріот України» погрожує зірвати Євро-2012

29 Грудня 2011, 16:36

«У нас є достовірна інформація, що СБУ отримала наказ до початку Євро- 2012 припинити діяльність будь-яких правих сил, нібито щоб не псувати імідж України перед європейськими колегами. І вони включилися в роботу, тиснуть на нашу організацію, інші праві організації, на фанатський рух», – заявив Комісар.

Він визнав, що «Патріот України» виступав проти проведення Чемпіонату з футболу в Україні, оскільки з його допомогою з бюджету вкрадено мільярди гривень.

«Якщо наші хлопці будуть засуджені, незважаючи на всі докази, які свідчать про їх невинність, то очевидно одне, що ми просто не дамо провести цей чемпіонат так, як цього хоче влада. Це, по суті, наш ультиматум», – запевнив Комісар. Представники організації підкреслили, що «це будуть мирні акції протесту».

У свою чергу Однороженко нагадав, що «на сьогоднішній день з 8 членів проводу організації «Патріот України» на волі перебувають лише двоє, шестеро знаходяться в ув'язненні».

Так, 4 січня розпочнеться судовий розгляд справи «васильківських терористів», по якому проходять активісти організації. Представники «Патріота» стверджують, що ця справа вже провалилася: днями через цю справу був звільнений високо посадовець СБУ, заявляють вони. За їхніми словами, немає жодних доказів причетності членів «Патріота» до цієї справи.

Крім того, як заявив Однороженко, з порушенням норм законодавства проводиться слідство у справі про бійку зі стріляниною в серпні 2011 року в місті Харкові між активістами «Патріота України» та харків'янином Сергієм Колесником. Зокрема, за два місяці націоналістів, які утримуються в СІЗО, жодного разу не викликали на допит.

Однороженко також заявив, що причиною затримання 27 грудня лідера організації «Патріот України» Андрія Білецького в Харкові став початок реєстрації організації як політичної партії. Відповідне рішення була ухвалене на всеукраїнській нараді «Патріота України» за кілька днів до затримання Білецького.