Патріарх Московський і всієї Русі проведе в Україні близько тижня

1 Квітня 2009, 14:48

Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирилл Патріарх Московський і всієї Русі Кирил перебуватиме з архіпастирським візитом в Україні близько тижня.

Про це кореспонденту УНІАН в Москві повідомив заступник глави Секретаріату Президента України Юрій БОГУЦЬКИЙ після зустрічі з Кирилом.
 
Він нагадав, що патріарх Московський прибуде до Києва 27 липня поточного року – напередодні дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.
 
За його словами, потім патріарх хоче відвідати Херсонес, де хрестився князь Володимир, далі Донецьк – Святогірська лавра, потім Почаїв (Тернопільська область) – Свято-Успенска Почаївска Лавра.
 
«Візит буде носити церковний і пасторський характер, хоча передбачаються зустрічі з вченими. Його святість підкреслив, що жодним чином він не хотів би, щоб якісь політичні моменти були під час візиту», – наголосив Ю.БОГУЦЬКИЙ, нагадавши, що візит відбуватиметься напередодні президентських виборів.
 
«Терміни будуть визначатись… Почаївська Лавра святкує свій ювілей 4 серпня, так що цей візит триватиме близько тижня, хоча точні дати будуть визначатись», – додав він.
 
Ю.БОГУЦЬКИЙ також зауважив, що для України приїзд патріарха Московського і всієї Русі має дуже велике значення. Крім того, він додав, що це буде перший закордонний візит Кирила.
 
Як повідомляв УНІАН 30 березня митрополит Володимир провів зустріч зі патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, під час якої передав офіційне запрошення відвідати Київ з архіпастирським візитом.
 
Під час переговорів було вирішено, що патріарх Кирил прибуде до столиці України 27 липня поточного року – напередодні дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.