Патріарх Кирило розповів про заслуги Януковича у зближенні УПЦ МП з українською владою

2 Лютого 2011, 16:15

«У своїх стосунках з органами влади Церква передусім прагне забезпечити для православних християн необмежене сповідання віри, можливість діяти згідно з нею, розвивати різноманітні форми православного свідчення і служіння», – зазначив Патріарх, говорячи про сучасний діалог Української Православної Церкви і Української держави.

Кирило відзначив, що  особливо плідною взаємодія Церкви з державою стала після приходу на пост Президента Віктора Януковича.

«З ним і в мене, і у Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Володимира склалися добрі стосунки. Такі ж стосунки склалися з керівництвом державних обласних адміністрацій у більшості єпархій УПЦ. Цьому багато в чому сприяє особистий авторитет Його Блаженства та часті відвідини ним різних регіонів України, які зміцнюють взаєморозуміння з місцевою владою», – заявив Кирило.

Предстоятель РПЦ поінформував членів Архієрейського Собору про те, що з більшістю міністерств та відомств України предстоятель УПЦ МП підписав меморандуми про співпрацю, і в рамках цих домовленостей ведеться відповідна робота.

Кирило при цьому відзначив, що в Україні існує проблема статусу юридичної особи Церкви в цілому та її окремих єпархій.

«Цей статус потребує більш досконалого формулювання. Розвиток церковної освітньої системи став би більш успішним у разі надання державної акредитації церковним навчальним закладам, а також надання Церкві права відкривати навчальні заклади, в яких викладання церковних дисциплін було б інтегроване в загальноосвітній контекст», – підкреслив Патріарх Кирило.

Згідно з указом президента України, реорганізованому міністерству культури і міністерству юстиції доручено внести на розгляд уряду нові редакції двох найважливіших законопроектів: «Про свободу совісті та релігійні організації» та «Про повернення культових будівель релігійним організаціям».

«Сподіваюся, що ці важливі законодавчі ініціативи будуть доопрацьовуватися та обговорюватися за активної участі церковних представників. Упевнений, що тільки в тісному діалозі з традиційними релігійними громадами України, в першу чергу з Українською Православною Церквою, повинні бути знайдені оптимальні шляхи вдосконалення законодавчої системи в цій галузі», – сказав предстоятель РПЦ.