Патріарх Кірілл будує власний Ізраїль під Москвою

VIP-хроніки
7 Листопада 2013, 15:20

Щоб не витрачати свого доргоцінного часу на важкі далекі перельоти на землю обітуванну, патріарх Московский Кірілл (Гундяєв) вирішив збудувати собі "власний Ізраїль" недалеко від своєї головної резиденції. В нагоді стала відбудова монастиря на Істрі.

Кірілл запропонував побудувати навколо відновлюваного Новоєрусалимського Воскресенського монастиря на Істрі інфраструктуру, "яка б нагадувала Святу Землю".

Насправді, ідея створення Ізраїлю під Москвою, не нова. Вона належить патріарху Никону, який жив у XVII столітті. Никон бажав, щоб територія навколо монастиря символічно представляла Палестину".

Тому вся місцевість на березі річки Істри була перейменована: там з'явилися Бейт-Лехем (Віфлеєм), Галілея, і навіть Оливна гора. Річка в околицях монастиря була перейменована в Йордан.

"На старих картах видно, що Новий Єрусалим з околицями був максимально наближений до свого праобразу, хоча і у зменшеному вигляді", – каже Кірілл.

Не обійшлося у цій прекрасній ідеї і без комерційної складової. На паломниках і просто туристах патріарх збирається заробляти гроші. Втім, він дуже не хоче, щоб його земля обітованна переворилась на Діснейленд.

Ще б пак, на Мікі Маусах стільки не заробиш, як на торгівлі "святою землею".

 

Читайте також На Русскій марш у Донецьку запрошують охочих заробити 20 рублів

 

За матеріалами patriarchia.ru , izrus.co.il