Патріарх Філарет просить очільника РПЦ закликати Путіна припинити агресію проти України

18 Червня 2014, 18:59

Філарет відреагував на звернення Кіріла до вірних РПЦ з приводу подій в Україні.

«Використання риторики «російського світу» у вашому вчорашньому зверненні явно не сприяє ні припиненню військових дій, ні встановленню миру, ні подоланню зростаючої ворожості у відносинах Росії з Україною», – зазначив глава УПЦ (КП).

«Те, що відбувається тепер на Донбасі, на моїй батьківщині, ви визначаєте, як «міжусобицю». Насправді ж це не міжусобиця, а повномасштабна агресія Російської Федерації проти України. До тих пір, поки в Україну не прийшли російські військові і озброєні Росією найманці, – ні в Криму, ні на Донбасі не було збройного протистояння. Як не було його і на Майдані в Києві – до тих пір, поки, як зараз достеменно відомо, президент вашої країни не схилив Віктора Януковича до силових дій проти українського народу через прийняття диктаторських «законів», а пізніше і застосування зброї. Тому ваш обов’язок ієрарха Православної Церкви та Предстоятеля Московського Патріархату – говорити правду», – йдеться у зверненні.

Також Філарет закликав Кіріла допомогти зупинити кровопролиття в Україні.

«Зверніться до свого президента, Володимира Володимировича Путіна, і скажіть, що Церква не схвалює агресію Росії проти України. Коли Путін дасть вказівку збройним силам і спецслужбам Російської Федерації припинити агресивні дії проти України, а прикордонній службі – не допускати перетину кордону збройними найманцями і диверсантами, тоді в Україні припиниться кровопролиття, яке сіється із Росії», – переконаний Філарет.

«Весь світ засуджує агресію Росії проти України – але ви, на догоду мирської влади або зі страху перед нею, мовчите і не зупиняєте російське керівництво, як агресора… Коли припиниться агресія Росії проти України, а з нею – принесені на нашу землю смерть, кровопролиття, страждання і горе людей, – залежить в тому числі і від вас», – підсумував глава УПЦ (КП).