Пасхавер: в Україні немає підстав для дефолту

26 Лютого 2012, 16:12

«Є деякі показники ризиків дефолту. Зазвичай, вони пов’язані з усілякими агентствами, які оцінюють ці ризики, чи індикаторами комерційної страховки. Якщо говорити про такі страховки, то я добре пам’ятаю, що у період кризи в 2008 році ці параметри, розміри страховки, були приблизно у 4-5 разів вищими, ніж є зараз. Можете собі уявити, який тоді був ризик! От кажуть, що ми схожі на Аргентину. Ну і що?», – сказав Пасхавер.

Він нагадав, що за останні 50 років тема дефолту обговорювалася у ЗМІ «мабуть, разів 50», однак краху в Україні ніколи не було, хоча нашу державу порівнюють то з Грецією, то з Аргентиною. 

«В Україні якихось об’єктивних параметрів, які б говорили про те, що ми не зможемо заплатити борг по кредиту у 2012 році немає. В той час як представники уряду Греції стверджують, що в разі, якщо вони не отримають допомогу, то через місяць, чи півтора не зможуть сплатити за своїми зобов’язаннями. Якщо б у нас були подібні заяви, тоді б ми з вами мали підстави говорити про ризики дефолту. І рівень заборгованостей, і досвід попередньої діяльності нічого не говорить про те, що існує реальна небезпека. Ризики – це вірогідність. Питання в тому, наскільки великі ризики, щоб публічно обговорювати імовірність дефолту? Гостра постановка питання такого роду неправомірна», – вважає Пасхавер.

За його словами, індикатором може слугувати і розмір резервів Нацбанку. Мовляв, якщо буде показано, що у цьому році буде недостатня їх кількість для сплати по зобов’язаннях, тоді буде реальна загроза дефолту. Але у нас нічого схожого з цим немає.

«Наприклад, нам не дає додатковий транш МВФ. Без цього траншу ми можемо сплатити заборгованості. Кожен може не полінуватися і подивитися на сторінці міністерства фінансів в інтернеті розпис платежів. Там 2012-ий рік навіть кращий за 2011-ий. Проблеми виникнуть у 2013 році у тому смислі, що нам потрібно буде більше сплачувати. Але наші резерви достатні для цього», – сказав він.   

«Повідомлення таких агентств як Bloomberg говорять про підвищення ризику дефолту, але не про критичність цього рівня. Це не більше ніж просто сигнал про те, що ситуація погіршується», – додав Пасхавер. 

Як повідомлялося раніше, напередодні новопризначений перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський заявив, що Україні дефолт не загрожує. Таку ж думку пізніше висловив і прем'єр-міністр Микола Азаров.