«Ми залишали високий рейтинг України. Він обвалився до дефолтного. Ми піднялися на три позиції вверх і піднімемося далі. Фінансова ситуація в Україні абсолютно стабільна. Хто пророкує дефолт – не дочекаєтесь панове. Ніколи цього не буде», – наголосив глава уряду, демонструючи графік росту економіки.
Пасхавер вважає, що є загальні закономірності. На його думку, не можна брати на себе заслугу за те, що тобі пощастило, що ти правиш країною в умовах відновлювального росту.
«Якби в цьому графіку були ціни на сталь, в цьому часовому проміжку, то здивувалися б як це все співпадає. Тоді скажіть де ваша заслуга, а де заслуга росту цін на сталь? Для України, як для слабо диференційованої економіки, ціна на сталь є драйвером росту. Якщо вона падає – падає ВВП, росте – росте ВВП», – підкреслив експерт.
З іншої сторони, зауважив Пасхавер, чому б політику не сказати, що це його заслуга, якщо пощастило.
«Тим більше, що зіпсувати можна завжди», – сказав він.
Економіст також заперечив ймовірність дефолту у найближчий час, проте не виключив у майбутньому.
«Україні дефолт не загрожує у найближчих 1-2 роки. Якщо країна не робитиме реальних реформ, пов'язаних зі збалансуванням витрат і доходів, то буде катастрофічне становище через декілька років. Адже динаміка витрат і доходів розходиться. Чим далі, тим менше можливостей забезпечити зобов'язання держави», – додав він.
Як повідомлялось, Партія регіонів назвала ознакою відновлення економіки країни те, що 16 депутатів-регіоналів потрапили в топ-200 найбагатших українців.
Нагадаємо, згідно з рейтингом тижневика «Фокус», кількість доларових мільйонерів в Україні збільшилася з 8-ми в минулому році до 21-го в нинішньому. Загальний стан 21 мільярдера оцінюється майже в $ 58 млрд. Коли видання вперше оцінювало активи найбагатших українців, їх сотня «важила» $ 70 млрд. Для порівняння, видаткова частина Держбюджету-2011 складає 321,92 млрдгрн або $ 40 млрд.
Раніше американський журнал Forbes оприлюднив список мільярдерів, у який потрапили восьмеро українців.