Урочиста церемонія відкриття паралімпійських ігор відбудеться на Єлисейських полях та площі Згоди — в самому центрі французької столиці. «На нас чекає багато сюрпризів та небачені перформанси», обіцяє часопис Libération. Режисером спектаклю є той самий Томас Джоллі, якому в липні вдалося сконцентрувати на собі мега-тонни глядацьких емоцій, від захоплених до обурених. Нове шоу триватиме три години, почнеться воно 28 серпня о 20 годині.
Як і в липні, олімпійський вогонь злетить у Паризьке небо, а церемонія відбудеться поза стадіоном. Усупереч традиції, згідно з якою першими зазвичай йде грецька делегація, нинішні паралімпійські ігри відкриватиме збірна команда біженців – «мультикультурна делегація зі спортсменами з усього світу», – повідомляє сайт SortirParis. Про артистів, яких залучено до спектаклю, журналісти поки що нічого не дізналися. Паризька мерія обіцяє «максимальну доступність та інклюзивність» для всіх, хто побажає стежити за змаганнями та відчути атмосферу свята у день відкриття ігор.
Нехай організатори обіцяють багато сюрпризів, французьким журналістам вдалось дізнатися, що на площі Згоди буде встановлено чотири сцени. «Це буде стисла версія «історії з її парадоксами», площі, де «нашим королям відрубували голови», а також поява «найкрасивішого [проспекту] у світі, де ми святкували наш Блюз у 1998 році, де ми збираємося, щоб відсвяткувати Новий рік», – розповів режисер часопису Libération.
Єлисейські поля, що їх французи вважають найкрасивішим проспектом світу (туристи не завжди погоджуються з цим визначенням), прикрасять «краще ніж будь-коли в минулому», обіцяють організатори спортивного свята. Хореограф, — всесвітньо відомий шведський артист Александер Екман, на рахунку якого — понад 50 спектаклів у різних країнах світу, – вперше в житті працює з танцюристами з інвалідністю. «Ці люди — здібніші багатьох здорових людей», – вважає майстер сцени.
Париж чекає на змагання 4400 спортсменів та 184 делегації з усього світу. Як зазначив голова Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич, Україну в Парижі представлятимуть 140 спортсменів: 96 чоловіків та 44 жінки. «Зі 140 паралімпійців, що увійшли до заявки, 101 має ураження опорно-рухового апарату, 30 — порушення зору та дев’ять — порушення розумово-фізичного розвитку. Понад 23 % членів збірної — дебютанти Паралімпійських ігор. Спортсмени представляють 20 регіонів України та місто Київ», – уточнив він на прес-конференції в Києві.
Українська збірна сподівається на чимало медалей, адже на минулих Паралімпійських іграх у Токіо, в 2020 році наша країна стала п’ятою за кількістю здобутих нагород: українці завоювали 24 золоті, 47 срібних та 27 бронзових медалей. Нинішня українська спортивна делегація візьме участь у 17 видах програми з 22. Параатлети виступлять у змаганнях з легкої атлетики, пауерліфтингу, дзюдо, стрільбі з лука, настільному тенісі, фехтуванні, кульовій стрільбі, плаванні, академічному веслуванні, велоспорті, голболі, каное, триатлоні, бадмінтоні, тхеквондо, боччі та волейболі.
Парижани сподіваються, що Паралімпійські ігри відбудуться так само успішно, як і Олімпійські, проте про всяк випадок концентрують у столиці посилений поліцейський резерв. Чемпіонат такого рівня — завжди велика спокуса для терористів та провокаторів, яким кортить, хоч в який спосіб, залишити своє ім’я в історії.