Парубій звернувся до ГПУ, СБУ і ДПС щодо Клюєва, Кузьміна і Шарія

3 Липня 2019, 12:30

Голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до Генпрокуратури, Служби безпеки і Держприкордонслужби надати відомості про перебування в Україні останні 5 років Анатолія Шарія, Андрія Клюєва і Рената Кузьміна, які зареєстровані кандидатами в народні депутати. Про це спікер заявив у середу, 3 липня, під час засідання Верховної Ради.

 

"Учора Центральна виборча комісія, виконуючи рішення суду, постановила зареєструвати кандидатами у народні депутати російського пропагандиста Анатолія Шарія і голову Адміністрації Януковича Андрія Клюєва, який безпосередньо причетний до кривавого розгону Майдану і розстрілів учасників Революції Гідності. Не вистачає Януковича десь на мажоритарному окрузі. Це грубе порушення закону і справедливості, адже є очевидним той факт, що вони останні 5 років не перебували в Україні", – заявив Парубій.

 

Він повідомив, що звертається із запитом до ГПУ, СБУ і ДПС надати відомості про перебування цих осіб на території України останні 5 років.

 

"Як Голова Верховної Ради України, звертаюсь із запитом до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки, Державної прикордонної служби України з вимогою негайно надати відомості про перебування цих осіб на території України, щоб отримати фактичні докази. Це дасть підстави для ЦВК скасувати рішення про їхню реєстрацію", – зазначив Парубій.

 

Голова ВР звернувся до Державної прикордонної служби, Генеральної прокуратури і Служби безпеки України надати наявну інформацію про проживання Анатолія Шарія, Андрія Клюєва і Рената Кузьміна на території України останні 5 років, про обставини їх вибуття за державний кордон та чи зафіксовано повернення цих осіб через державний кордон назад на територію України.

 

Заступник Голови ВР Оксана Сироїд доручила Апарату Верховної Ради оформити виступ Парубія і направити на розгляд зазначених органів і посадових осіб.

"Я, колеги, сподіваюся, що поставлені питання правильно. Тому що ті відписки, які давали державні органи влади, і призвели до рішення суду і до рішення ЦВК. Я поставив питання так, що не може бути двоякого трактування", – сказав Парубій.

 

Спікер сподівається, що відповіді будуть отримані "протягом не днів, а годин".

 

"Я звертаюся до Центральної виборчої комісії, негайно отримавши нововиявлені факти, переглянути своє рішення і скасувати рішення про реєстрацію одіозних осіб", – наголосив Парубій.

 

Він також подякував українцям, які вийшли на акцію протесту на Майдані Незалежності проти реєстрації Клюєва і Шарія.

 

Раніше глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що колишній керівник Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв покинув Україну у 2014 році і з того часу не проживав на території нашої країни. 

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія у вівторок, 2 липня, зареєструвала кандидатом у народні депутати Клюєва. Відповідне рішення ЦВК прийняла більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду.

 

Також за рішенням Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи проросійського відеоблогера Анатолія Шарія та Євгенія Євтухова, включених до списку "Партії Шарія".

 

Після відповідних рішень ЦВК у Києві на Майдані Незалежності 2 липня пройшла акція під назвою "Терпіти більше не можна". 

 

Зазначається, що на мітинг під стелою Незалежності зібралося близько 300 людей. Так, учасники акції тримали в руках плакати "Ми втомилися від лайна", "Терпіти більше не можна", "Портнов, суд скоро", тощо.