Парубій заявляє, що ув’язненим за пошкодження пам’ятника Сталіну необхідна термінова допомога лікарів

24 Лютого 2011, 13:59

За його словами, Вишнюк має прогресуючу стадію туберкульозу, а Таран потребує негайного хірургічного втручання після ускладнень, викликаних жорстоким побиттям.

«Хлопці, які перебувають за гратами, хворі, а їх вина ще не доведена. Я особисто передам керівнику СІЗО депутатське звернення, у якому вимагаю термінового надання медичної допомоги хворим ув’язненим», – сказав Парубій.

Парубій також повідомив, що вимагатиме змінити запобіжний захід ув’язненим Тарану та Вишнюку з арешту на підписку про невиїзд. З цього приводу він передасть депутатське звернення слідчому Головного слідчого управління МВС України.

«У даному документі я гарантую, що хлопці з’являтимуться до суду на першу про те вимогу. Сподіваюся, що і начальник СІЗО, і слідчий зважать на конституційне право заарештованих на медичну допомогу. Принаймні я докладу до цього усіх зусиль», – запевнив депутат.

Парубій сьогодні перебуває в Запоріжжі, щоб перевірити умови утримання в СІЗО №10 дев’ятьох активістів ВО «Тризуб» та інших опозиційних організацій.

Активістів ВО «Тризуб» було затримано за підозрою у пошкодженні пам’ятника Сталіну у Запоріжжі. На сьогодні в місцях позбавлення волі у справі про пошкодження пам’ятника перебуває 11 осіб. Родичі затриманих неодноразово заявляли про те, що до ув’язнених застосовують тортури.

Через поїздку у Запоріжжя сам Парубій не з’явився на допит до прокуратури Києва, куди його викликали у справі запалення димових шашок під час ратифікації «харківських угод». Його візит до ГПУ перенесли на наступний тиждень.