Парубій відреагував на заяву США про введення санкцій проти учасників будівництва «Північного потоку-2»

21 Березня 2018, 18:38

Голова Верховної Ради Андрій Парубій подякував США за підтримку України в питанні перешкоджання будівництву газопроводу "Північний потік-2" (NordStream2) і закликав інші країни запровадити санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві.

 

Про він повідомив у себе на сторінці у Twitter.

 

"Сьогодні представник Держдепартаменту США заявив, що компанії, які беруть участь у будівництві NordStream2, можуть потрапити під санкції. Дякую за підтримку України нашими американськими союзниками і закликаю інші країни вільного світу також запровадити санкції проти цих компаній" – написав спікер ВР.

 

Напередодні стало відомо, що представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Хезер Науерт під час брифінгу заявила, що іноземні компанії, які беруть участь в проекті будівництва газопроводу "Північний потік-2" можуть потрапити під санкції. 

 

Нагадаємо, 17 березня у США група з 39 сенаторів закликала адміністрацію американського президента Дональда Трампа заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

 

У середу, 21 березня, депутати Європейського парламенту підтримали зміни до газової директиви, які мають перешкодити будівництву газопроводу "Північний потік-2". 

 

Раніше, 2 березня глава Верховної Ради України Андрій Парубій та глава парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист до керівників парламентів Європейського союзу та США щодо засудження будівництва "Північного потоку-2".

 

Також спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час виступу на другому Українському ланчі в Мюнхені заявив, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море "Північний потік-2" є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз.